Оподаткування кур'єрів та таксистів: що відомо про новий проєкт закону
Джерело:
РБК-УкраїнаУ ВР зареєстрований законопроєкт про запровадження 6% податку на доходи неофіційно працюючих українців. Про деталі законопроєкту читайте далі на 24 Каналі.
У Верховній Раді був зареєстрований проєкт закону №10166, що передбачає оподаткування за ставкою 6% для певних категорій неофіційно зайнятих українців. Ситуацію із законопроєктом прокоментувала Голова Бюджетного комітету Верховної ради Роксолана Підласа.
Читайте також: Акциз на автогаз може зрости у 3 рази: що буде з цінами на АЗС
Це вже називають "Стригти кур'єрів Glovo".... Ні, я думаю, що цей законопроєкт має мінімальні шанси на ухвалення,
– сказала Підласа.
Кого стосується проєкт закону
Автори проєкту стверджують, що в Україні працює 300 тисяч водіїв, які займаються перевезеннями легкових автомобілів на замовлення.
З них 4% вже є фізичними особами-підприємцями, а від 63% до 100% із постійно зайнятих — будуть, ймовірно, готовими здійснювати свою діяльність офіційно, але без оформлення статусу фізичної особи-підприємця та з оподаткуванням своїх доходів за ставкою в межах 5 – 6% від надходжень. Загалом фіскальний ефект оцінюється у 1 939 мільйонів гривень,
– вважають депутати.
Щодо інших категорій неофіційно зайнятих, то за даними авторів проєкту, потенційний фіскальний ефект становить:
- у сфері онлайн-доставки – близько 15 – 20 тисяч кур'єрів – понад 200 мільйонів гривень на рік додаткових надходжень до бюджету;
- у сфері онлайн-сервісів замовлення послуг – близько 400 тисяч неофіційно зайнятих – близько 3 мільярдів гривень.
Що відомо про проєкт закону
Законопроєкт встановлює спеціальний режим оподаткування доходів для фізичних осіб внаслідок виконання певних видів діяльності. Що пропонується встановити:
- доходи в рамках спеціального режиму оподатковуються за ставкою 6%, якщо сума доходу протягом року не перевищує 153 розмірів мінімальної заробітної плати (зараз близько 1 мільйона гривень);
- у разі перевищення такої суми — застосовується ставка 18% до суми перевищення.
Цікаво! За даними Держстату, у 2021 році приблизно 3,06 мільйона фізичних осіб (19,5% від загальної кількості робочої сили) визначали себе як неофіційно зайнятих, тобто таких осіб, що працюють не за умовами офіційного працевлаштування і не є зареєстрованими фізичними особами-підприємцями.