Податкові пільги для великих сільгоспвиробників вбивають українське село, — аграрій
Пільгове оподаткування в аграрному секторі сприяє переділу ринку на користь найбільших агрохолдингів і залишає сільських жителів без засобів до існування. Про це заявив директор фермерського господарства "Лайф Інвест" Юрій Гнатюк.
На його думку, чинний податковий режим позбавляє роботи сільських жителів, знижує надходження коштів до місцевих бюджетів, в той час як корпорації виводять надприбутки за кордон. Про це пише "Апостроф".
"Назвіть хоча б одну країну, крім колоніальної латифундистської Африки, України, Росії та Молдови, де є великі корпорації в сільському господарстві. Таких немає. Такі корпорації виникають саме тому, що у нас майже не платять податки. Коли в Польщі середня врожайність 70 центнер з га, в Україні — 43 центнери з одного гектара. Але поляк платить податки з розрахунку приблизно три тонни з гектара, а українці фактично нічого не платять. Оподаткування, природно, має бути, інакше немає звідки брати ресурси для розвитку громад. А великі корпорації — це геноцид українського села. Нехай краще буде сто маленьких фермерів і у них буде врожайність 35 центнер з га, але вони будуть збагачувати свої сім'ї, село і область. А при великих корпораціях, коли три людини обробляють три тисячі гектар, гроші будуть іти за кордон", — зауважив Гнатюк.
Він додав, що частину коштів, отриманих від скасування пільгового режиму оподаткування в аграрному секторі, доцільно направляти на розвиток інфраструктури на місцях.
"Загальна система оподаткування була б доцільна за умови, якщо значна частина коштів буде залишатися на місцях", — підкреслив аграрій.
Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада України розглядатиме питання переведення сільськогосподарського сектора на загальний режим оподаткування. Ця норма є обов'язковою умовою співробітництва між Україною та Міжнародним валютним фондом.
За оцінкою представника МВФ в Україні Жерома Ваше, податкові пільги для сільгоспвиробників обходяться бюджету в 30 млрд грн, при цьому найбільшу вигоду від пільг отримують великі тваринницькі та аграрні холдинги.
Як повідомляється у статті "Між МВФ, дефолтом і аграрним лобі", опублікованій в "Економічній правді", збереження пільгового оподаткування для представників аграрного сектора заблокує допомогу МВФ і поставить Україну в становище Греції.
Пільгове оподаткування для сільгоспвиробників діє в Україні з 1998 року і включає в себе фіксований сільгоспподаток, акумуляцію сільгосппідприємствами коштів ПДВ, а також підтримку тваринницьких господарств за рахунок перерахування ПДВ переробних підприємств.