Попит на житло економ-класу зростає
Попит на первинне житло економ-класу зростає, відзначають спеціалісти. Але в зв’язку з його дефіцитом, у найближчому майбутньому очікують й зростання ціни, хоча ринку загалом прогнозують незначне падіння ще протягом року.
“Під час кризи ніхто нічого не будував. Якщо ж будували, то локально й одиничні компанії. Тому в цьому сегменті на сьогодні є очевидна нестача. І, як не дивно, квадратні метри не дешевшають, а навпаки дорожчають“, - каже аналітик Асоціації спеціалістів по нерухомості Андрій Гусельников.
Альтернативою новозбудованим “економкам“ можуть залишитися “хрущовки“. Вони, за прогнозами аналітиків, обов’язково будуть дешевшати, зважаючи на фізичну та моральну застарілість. Утім, поки всім відомі 5-поверхівки програють у популярності новобудовам.
“Трендом цього року можна назвати те, що люди, котрі мають фінансову можливість купити квартиру, більше звертають увагу на новобудови, ті об’єкти, котрі вже введені в експлуатацію“, - каже президент Союзу спеціалістів по нерухомості Олександр Рубанов.
У будь-якому разі, відзначає експерт, на сьогодні покупцю принаймні є з чого вибрати. Лише в столиці нині пропонується понад 25 тисяч об’єктів в усіх цінових сегментах. Крім того, зараз саме час торгуватися. Залежно від ціни, зазначає Рубанов, знижка може бути від 10 до 20%. У той час, як зазвичай вона сягає максимум 5%.