Переплат не уникнути: що треба знати про повірку лічильників
Джерело:
Центр комунального сервісуЯкщо українці не проведуть певну процедуру, вони можуть переплатити за ЖКП. Мовиться про повірку лічильників.
Чому потрібна повірка лічильників
Відповідно до законодавства, власники будинків зі встановленими лічильниками повинні проходити обов'язкове калібрування лічильників. Нехтування цією процедурою може призвести до неточних показань лічильника та збільшення рахунків.
Читайте також "Світла не дають, а тарифи підвищують": як рука Кремля хоче впливати на настрої українців
Також, якщо лічильник не буде повірений вчасно, він може бути від'єднаний від абонентського рахунку, що призведе до того, що постачальники послуг не зможуть використовувати показання лічильника для виставлення рахунків. Нарахування будуть здійснюватися на основі показників загальнобудинкового лічильника, а за його відсутності – за стандартним тарифом.
Як здійснити повірку лічильників
Щоб повірити лічильники, потрібно самостійно звернутися у водоканал, в обленерго або спеціальні служби, які надають такі послуги. Це потрібно зробити у чітко встановлені терміни.
Нагадаємо! Сплачувати за повірку лічильників потрібно самостійно.Споживачі зобов'язані надавати обленерго результати метрологічної повірки своїх лічильників води та тепла.
Також треба надати скан-копії таких документів:
- свідоцтва про проходження повірки;
- протоколу повірки/акту виконаних робіт з перевірки лічильника, якщо перевірка проводилася на місці без демонтажу лічильника;
- актів демонтажу та монтажу лічильника;
- актів опломбування та розпломбування, якщо повірка проводилася з демонтажем;
- фото лічильників станом на дату звернення та вказати адресу проживання.