Правозахисники розповіли, наскільки українці переплачують за комунальні тарифи
Батареї в оселях українців ледь теплі, але сплачують споживачі так, ніби радіатори є розпеченими. І все це тому, що енергопостачальні компанії й досі рахують тарифи за застарілими нормативами.
Наприклад у столиці, якщо не переглянуть вартість опалення та гарячого водопостачання, то наступного року мешканці переплатять майже півмільярда гривень, підрахували правозахисники.
Ми говоримо про те, що ці тарифи мають бути справедливими. Фактично вони мають базуватися на сучасних даних, базуватися на певних речах, які є об'єктивними. Але тут держава використовує такий підхід: чим більше ми закладемо в тарифи, тим наша промисловість, певні олігархи отримають додаткові прибутки,
— пояснив правозахисник Максим Щербатюк.
Фахівці запевняють: щоб платити справжню ціну за тепло і гарячу воду, потрібно відмовитися від застарілих нормативів. Тим паче, що вони не відповідають критеріям енергозбереження. Відповідні пропозиції вже передано до Кабміну.
Кабінет міністрів України не проводить жодних дій із створення якоїсь нормативної бази. Ми вважаємо, що це, як мінімум, несправедливо. Це створює матеріальні проблеми для населення,
— розповів юрист Євген Чекарьов.
В Україні й досі тарифи визначають залежно від витрат енергії на обігрів квадратного метру чи тривалості опалювального періоду.
Українців наступного року очікує чергове подорожчання комунальних послуг. Врятувати гаманці дозволить впровадження нових принципів нарахування тарифів, впровадження енергоощадних технологій та перехід на індивідуальні системи опалення.
Дивіться також: Прем'єр обіцяє, що протягом 10-ти років Україна відмовиться від імпорту газу