Придуманий самообман, – міністр агрополітики про норму 2 гектари кожному українцю

14 травня 2021, 08:32
Читать новость на русском

Джерело:

"Радіо НВ"

Міністр агрополітики Роман Лещенко заявив, що норма про право кожного українця безкоштовно отримати 2 гектари землі є фікцією та обманом. Завдяки ній чиновники отримують корупційну ренту.

Ба більше, саму цю норму придумали чиновники, таким чином утворивши корупційну схему. Таку заяву зробив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Раніше Шмигаль спрогнозував, на скільки подорожчає земля після запуску ринку

Стільки землі в Україні немає

Міністр зазначає: в Україні фізично не вистачить стільки землі, аби її можна було кожному українцю надати безкоштовно.

Норма закону є, а реалізації фактично немає по одній простій причині: по 2 гектари для більш ніж 42 мільйонів українців – це 80 мільйонів гектарів землі…. Цей самообман був придуманий безпосередньо чиновниками, щоб сформувати корупційну складову,
– заявив Лещенко.

Він додав, що чиновники говорять українцям, щоб вони оформляли землевпорядну документацію, а потім беруть хабарі за виділення землі. За словами Лещенка, за 20 років сформували дуже чітку корупційну ренту. Задля неї ввели землевпорядну експертизу, дозвільну документацію, численні довідки та дозволи.

Для будь-яких дій, пов'язаних з землею, потрібна велика кількість різних документів.

Він додав, що всю землю, яка була в розпорядженні Держгеокадастру, передали в комунальну власність. "Якщо громада хоче надати землю під безоплатну приватизацію, вона може це зробити двома третями голосів від кількісного складу ради, обраної народом", – пояснив Лещенко.

Скасування норми про 2 гектари: коротко

  • На засіданні 21 квітня уряд погодив зміни до законодавства, які можуть означати скасування права українців на безкоштовні 2 гектари землі.
  • Норми безоплатної передачі таких земельних ділянок встановлює стаття 121 Земельного кодексу.
  • Новий проєкт закону пропонує прибрати з чинного закону "Про особисте селянське господарство" частину статті 5.
  • Документ ухвалили з одноденним доопрацюванням. Відтак його має розглянути Верховна Рада.