Путін: Американська економіка паразитує на монополізмі долара
Джерело:
ИТАР-ТАССЗбільшення планки держборгу США лише відкладає системні рішення для американської економіки, "яка паразитує на монополізмі долара". Про це заявив сьогодні прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.
"Взагалі, нічого доброго в цілому в цьому немає, це просто відстрочило прийняття більш системних рішень", - сказав він, коментуючи досягнення компромісу між республіканцями і демократами щодо збільшення граничного рівня державного боргу США.
Це, за словами прем'єра, говорить про те, що "країна живе в борг, це означає, що вона живе не по кишені і перекладає частину навантаження своїх проблем на всю світову економіку, паразитує на світовій економіці і на монопольному становищі долара", - підкреслив він.
Однак глава російського уряду вважає, що в умовах сьогоднішнього дня рішення "збалансоване". "Пограли і домовилися", - зазначив він. За його словами, можливий дефолт в США нічого доброго для світової економіки не приніс би.
"Сучасна економіка глобалізована, і всі країни так чи інакше один від одного залежать, а американська економіка є одним з локомотивів світової економіки, і якщо там відбувається системний збій, - немає нічого доброго", - сказав Путін. "І справа навіть не в тому, що деякі країни, зокрема Росія і Китай, мають значну частину доларів у золотовалютних резервах, а справа в тому, що можливий системний збій у всій економіці", - сказав він.
При цьому, за словами Путіна, який навів думку деяких експертів, США, навпаки, були б зацікавлені в дефолті. "США зацікавлені в цьому і в девальвації долара, щоб створити кращі умови для експорту", - сказав він, пояснивши, що таким чином американці змогли б подолати китайський імпорт і європейських конкурентів. "Але у них вистачило здорового глузду і відповідальності, щоб прийняти збалансоване рішення", - сказав Путін.