Рада може зробити податки на гральний бізнес найнижчими в Європі, – ЗМІ
Джерело:
"Економічна правда"В Україні можуть встановити найменші в Європі податки з грального бізнесу. Це станеться, якщо Верховна Рада схвалить законопроєкт №2713-д.
Наразі Україна за податковим навантаженням на гральний бізнес перебуває позаду своїх західних сусідів. Однак невдовзі вона може опинитися взагалі у самому кінці.
Рекомендуємо Гральному бізнесу в Україні – рік: що він приніс державі
Які податки сплачує гральний бізнес
В Україні гральні заклади сплачують три групи податків:
- спеціальний податок на бізнес. У Європі це GGR – різниця між отриманими ставками і виплаченими виграшами. В Україні спецподаток є податком на простий дохід, тобто звичайна сума надходжень від зроблених гравцями ставок;
- загальні податки, тобто ПДВ або податок на прибуток підприємств;
- податки з виграшів.
Сьогодні ставка податку на дохід в Україні становить 30% доходу, отриманого від організації лотерей. Букмекери сплачують 18%, а з гральних автоматів до бюджету надходить 10%.
Які податки в інших країнах
У світі гральний бізнес платить значно більше:
- У Франції податок на GGR становить 83,5%,
- Німеччині та Люксембурзі – 80%,
- Данії – 75%.
- США – 51%;
- Велика Британія – 50%.
Що зміниться після схвалення закону
У разі схвалення законопроєкту №2713-д, гральний бізнес сплачуватиме 10% податку на дохід. Відповідно податкове навантаження стане одним із найнижчих у Європі.
Крім того, нардепи хочуть зменшити плату за ліцензії на гральний бізнес та звільнити від оподаткування виграші на суму до 48 тисяч гривень.
Зверніть увагу! У липні 2020 року Верховна Рада схвалила закон "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор". Згідно з ним, розташовувати зали з гральними автоматами можна лише у готелях, які мають від 3 до 5 зірок. У вересні 2020 створили регулятор – Комісію з регулювання азартних ігор і лотерей.