Реформи Бальцеровича небезпечні для економіки України, – Галасюк

4 липня 2016, 15:52
Читать новость на русском

Колишній віце-прем'єр Польщі, а нині один з радників проведення реформ в Україні Лєшек Бальцерович може більше нашкодити Україні, ніж допомогти владі з проведенням реформ.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова Комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва, заступник лідера Радикальної партії з економічної політики Віктор Галасюк.

"Бальцерович в українській владі це одночасно ширма для псевдореформаторів і "троянський кінь", який здатний серйозно нашкодити Україні", вважає Галасюк.

Бальцерович в українській владі - це одночасно ширма для псевдореформаторів та "троянський кінь", здатний серйозно зашко...

Опубліковано Віктором Галасюком 3 липня 2016 р.

Він зазначає, що в той час, як поляки прийшли до думки, що "шокова терапія" Бальцеровича на рубежі 80-х і 90-х привела до різкого зубожіння широких верств населення і стримування темпів економічного зростання, в Україні продовжують користуватися його послугами.

"Що ж у нашій владі за комплекс неповноцінності або спрага самознищення, щоб тягнути з-за кордону відвертих шкідників і ще й піднімати їх на п'єдестал? Не розуміють або свідомо роблять?" обурюється нардеп.

Як відомо, днями лідер правлячої партії Польщі "Право і Справедливість" Ярослав Качинський закликав відмовитися від посткомуністичної концепції економічного розвитку екс-міністра фінансів.

"Ми повинні остаточно відкинути руйнівну концепцію шкідника Бальцеровича, зробити ставку в економіці на міністра Моравецкого", закликав Качинський.

Галасюк нагадав, що в лютому цього року в Польщі був представлений "план Моравецького", серед п'яти пріоритетних пунктів якого реіндустріалізація, інноваційний розвиток, капітал для розвитку, експансія за кордон, соціальний і регіональний розвиток.

"Своїм першочерговим завданням Моравецки назвав підняття рівня ВВП країни, підкресливши, що в результаті реформ до 2030 року Польща повинна наздогнати середній ВВП по ЄС, а в 2040 році випередити середній показник в Євросоюзі на 12,8%", зазначив нардеп.

Він додав, що, на думку віце-прем'єра Польщі Моравецкого, держава не може бути тільки охоронцем і контролером воно повинно бути керівником і партнером.

"Це позиція справжньої національної влади", переконаний Галасюк.