Ремонт доріг, кредити бізнесу та портфельні гарантії: плани уряду на 2022 – 2024 роки
Джерело:
"Сьогодні"Перший заступник міністра фінансів Денис Улютін пояснив всю важливість Бюджетної декларації на 2022 – 2024 роки. Також він розповів на які аспекти будуть спрямовані зусилля уряду у середньостроковій перспективі.
Розвиток та утримання мережі автодоріг
У 2022 – 2024 роках держава планує витратити 240,6 мільярда гривень на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг державного та місцевого значення, комунальних доріг та забезпечення безпеки дорожнього руху, розповідає пан Улютін.
Зверніть увагу Міжнародні резерви України зменшились на 106,2 тисячі доларів за травень
На що планують витратити кошти в Укравтодорі
В Укравтодорі вважають, що більш як 240 мільярдів гривень вистачить, щоб побудувати, реконструювати та відремонтувати дороги державного та місцевого призначення. Завдяки цьому кількість дорожньо-транспортних пригод має скоротитись орієнтовно на 7%.
Скільки кілометрів доріг планують відремонтувати:
- близько 43 тисяч кілометрів доріг державного значення,
- 119 тисяч кілометрів доріг місцевого значення.
Доступні кредити 5–7–9%
Малий та середній бізнес матиме доступ до 13,3 мільярда гривень у рамках державної програми кредитування "Доступні кредити 5–7–9%", що діє вже 5 місяць, й гарантій Фонду розвитку підприємництва. Також до 10 мільярдів гривень щорічно завдяки частковому гарантуванню державою їх боргових зобов’язань через інструмент портфельних гарантій.
Цікаво Доступні кредити 5–7–9%: які банки видали найбільше кредитів від старту держпрограми
Що ще передбачає Бюджетна декларація
На що планують виділяти відсоток від ВВП
- Близько 5% ВВП щороку виділятимуть на соціальний захист та соціальне забезпечення.
- 4% ВВП – на охорону здоров’я.
- 6% ВВП – на освіту.
Читайте також ВВП України стабільно зростатиме: прогноз Кабміну до 2024 року
Скорочення дефіцити держбюджету
Більш відповідальна бюджетна політика, при якій ми рухаємось до скорочення дефіциту державного бюджету до 2,7% ВВП у 2024 році, дозволить Україні витрачати менше на обслуговування боргів, розповів Денис Улютін. Детальніше про те, як знижуватиметься дефіцит держбюджету України до 2024 року, читайте у нашому матеріалі.