Рівень інфляції не завжди коректно рахують, – економіст
За словами економічного експерта Бориса Кушнірука, рівень інфляції в Україні не завжди коректно рахують. Крім того, Нацбанк не завжди має змогу впливати на рівень інфляції.
Таку думку сайту "24" він висловив, коментуючи закладену в Держбюджеті на 2017 інфляцію на рівні 8%.
Інфляція існує двох видів. Монетарна, яка викликана друкуванням грошей, і інфляція видатків. Чи може вплинути НБУ на другий вид? Ні. Монополісти піднімають ціни. Приміром, якщо на зовнішніх ринках зростає ціна на нафту, то це призводить до зростання видатків підприємств, які її купують. Що стосується монетарної політики, то вона недостатньо жорстка. Але в цьому році інфляція буде нижчою 12%, як прогнозували уряд і НБУ,
– переконаний Борис Кушнірук.
При цьому він зауважує, що рівень інфляції не завжди коректно рахують. За словами Кушнірука, є річна інфляція, а є, що називається, дата на дату: тобто умовно грудень до грудня. Тому якщо, приміром, ціни майже рік не зростали, а в грудні піднялися на 10%, то це не означає, що річна інфляція складає 10%, вона буде нижчою.
Нагадаємо, 20 жовтня парламент ухвалив Держбюджет-2017 у першому читанні. Дохідна частина урядового варіанту проекту Держбюджету-2017 передбачає 706,3 млрд грн, видаткова - 775,3 млрд грн. Передбачається, що зростання ВВП становитиме 3% при інфляції - 8,1% та курсі 27,2 гривні за долар.