Послаблення санкцій проти російських металів принесе Росії мільярдні прибутки
Джерело:
DC JournalПослаблення санкцій ЄС на російський метал може принести Путіну півтора мільярда доларів на придбання зброї. Загалом, відсутність санкцій щодо основних сегментів російської економіки дає змогу Росії заробляти мільярди.
Санкції треба посилювати
Попри введення Євросоюзом та іншими західними країнами 16 000 санкцій проти Росії від початку війни, економіка країни демонструє зростання.
Читайте також США можуть посилити санкційний тиск на Китай за співпрацю з Росією
У 2023 році вона зросла на 2,2%, а у 2024 році передбачається зростання на 1,1%. Росія продовжує отримувати великі доходи з Європи. Тому, за словами експертів, ЄС має активізувати свої зусилля та повністю заборонити імпорт металопродукції з Росії.
Колишній військовий офіцер і стратегічний консультант високопоставлених військових керівників США Аарон Плуто наголосив, що відсутність санкцій на головні сегменти російської економіки дає Росії можливість заробляти мільярди.
Ці кошти напряму сприяють фінансуванню безпілотників, ракет і основного озброєння, спрямованого на українське цивільне населення, яке захищає свої помешкання та близьких,
– каже Плуто.
Імпорт металів приносить Росії великі прибутки
Попри нові санкції ЄС, пов'язані із вбивством Олексія Навального, імпорт російських сталевих слябів і чавуну до Європи не припиняється. Дванадцятий пакет санкцій, який передбачає заборону на цей імпорт, охоплює дворічний перехідний період.
Зрозуміло, що останні санкції є простою риторикою без реального ефекту. Цей дозвіл на неконтрольований імпорт російського сляба протягом наступних чотирьох років дозволить російським металургам заробити понад 6 мільярдів євро. Москва мала б отримати прибуток у розмірі 1,5 млрд євро,
– додає експерт.
Він наголосив, що Європейському Союзу слід активізувати свої зусилля і ввести більш жорсткі санкції проти осіб, які безпосередньо фінансують війну проти України, а також застосувати заходи для арешту заморожених російських активів, щоб вони могли бути використані для відновлення України після років збройних конфліктів.
Цікаво! Як відомо, у дванадцятому пакеті Євросоюз продовжив термін дії квот на російські сляби ще на чотири роки. Загальний обсяг квоти на імпорт цієї продукції від жовтня 2024 року до вересня 2028 року встановлено на рівні 8,5 мільйона тонн із детальним поділом на періоди.