Росіяни відмовляються працювати через затримки зарплат
Заборгованість по зарплатах у Росії, за офіційними даними, сягає 3,6 млрд рублів. Дехто з росіян вдався до радикальних методів – голодують на знак протесту.
Російські медіа останнім часом все частіше пишуть про те, що підприємства РФ затримують або зовсім не виплачують своїм працівникам зарплату, пише Наталія Лебідь у статті "Копійка рубль не береже: в Росії закінчилися гроші". Як каже експерт Інституту економіки РФ Людмила Ржаніцина, цифра 3,6 млрд рублів, швидше за все, занижена.
Читайте також: Хто і скільки заробив за рік в оточенні Путіна: цифри дивують
В офіційній статистиці не враховують малий бізнес та торгівлю, а саме в цьому секторі – великі борги.
Три чверті росіян не мають заощаджень, так що для переважної більшості жителів нашої країни затримка зарплати означає практично злиденне існування,
– говорить Ржаніцина.
Вона нагадує, що деякий час назад Мінпраці РФ пропонував запровадити страхування зарплати в якості резерву при невиплаті. Передбачалося, що буде створений спеціальний страховий фонд, в який компанії відраховували б 1% від фонду оплати праці. Однак роботодавці категорично відкинули таку ініціативу.
Тим часом одне з місцевих видань зазначає: "Лише в 10 з 85 [федеративних] суб'єктах РФ заборгованість по зарплатах відсутня. У кожному другому вона зростає. Найгірший стан справ у Свердловській, Челябінській, Самарській, Воронезькій областях, а також в республіці Хакасія і на Далекому Сході – в цих регіонах через борги по зарплатах в 2016 році відбулося максимальне число трудових протестів, включаючи відмову співробітників виходити на роботу, масові акції і навіть голодування, відзначають експерти Центру економічних і політичних реформ. Причиною переважної більшості епізодів (906 з 1141 за рік) стали затримки зарплат, що сягають деколи кількох років, і лише в 40% випадків учасники протесту змогли домогтися виконання роботодавцем своїх зобов'язань".
Результатом подібних подій стало те, що в Росії готуються до введення продуктових карток. Про це повідомив голова Мінпромторгу РФ Денис Мантуров. Такі картки будуть введені вже в поточному, 2017-му році. Паралельно з цим місцеві економічні експерти обговорюють можливість проголошення дефолту, говориться у публікації.
Читайте також: Медведєв емоційно відхрестився від корупційного компромату