Сонячні електростанції на Херсонщині – інвестиції в майбутнє
Відновлювальна енергетика в Україні – це відносно нова сфера, що вже динамічно розвивається та залучає все більше інвестицій.
Займатися альтернативною енергетикою вигідно і ця сфера пов'язана з мінімальними ризиками. Також, слід зауважити про позитивний вплив на екологічну ситуацію в країні та зростання енергетичної незалежності.
Читайте також: Учені попередили про зникнення людства внаслідок кліматичних змін
За останні роки в Україні з'явились десятки невеликих об'єктів, потужністю до 20 МВт. За 2017 рік сумарна потужність альтернативної енергії, що виробляється, зросла у 4 рази, і більшість – завдяки сонячним електростанціям.
Але, незважаючи на всю інвестиційну привабливість, на альтернативні джерела енергії, на жаль, все ще приходиться лише 1% від загальних потужностей виробництва електроенергії в Україні.
Перехід на альтернативні джерела енергії – це довгостроковий та коштовний процес, до якого, майже завжди, залучаються іноземні інвестиції. Тому держава повинна всебічно сприяти та заохочувати розвиток цієї сфери і жодним чином не створювати додаткових перешкод. Адже зростання енергонезалежності і підтримка світових екологічних трендів – це важлива інвестиція у майбутнє.
До того ж, хоча з кожним роком технологія стає все дешевшою, за грубими підрахунками, побудова 1МВт потужності електростанції коштує 1 мільйон євро. Тож, в перспективі, це мільярдні вливання в українську економіку.
Найбільш перспективною, для побудови сонячних електростанцій в Україні є, безумовно, Херсонщина. Адже після анексії Криму, саме ця область – найбільш південна, а значить, є найбільш інвестиційно привабливою з точки зору сонячної карти України.
Цьому не менше сприяє й топографія місцевості, адже саме в Херсонській області більше ніж достатньо рівнинних земель, які, до того ж, не мають сільськогосподарського призначення.
Загалом, на Херсонщині зараз запланована побудова електростанцій сумарною потужністю у 250 МВт, в тому числі одна з найбільших в Україні – потужністю у 36 МВт. Слід розуміти, що реєстрація інвестиційного проекту безпосередньо в регіоні та його подальша побудова, надасть вагоме збільшення податкових надходжень до місцевого бюджету та створенню нових робочих місць. Дана СЕС буде розташована на полях, що непридатні для суспільних потреб та сільськогосподарського використання.
Подібні проекти приносять величезну користь як розвитку регіону в цілому, так і місцевим громадам. Тому дуже важливо, щоб влада на місцях всебічно заохочувала мільйонні інвестиції та сприяла подальшому розвитку подібних проектів.
Чим більше буде побудовано подібних електростанцій, тим скоріше ми відійдемо від традиційних джерел енергії, а значить відійдемо і від ресурсної залежності та збільшимо інвестиційні надходження в Україну.
Зрештою, якщо в Україні буде зелене світло компаніям, що вже сьогодні будують "зелені" електростанції, вже через декілька років у нас може з'явитися власний аналог SolorCity Ілона Маска, що буде реінвестувати в екологічний розвиток всієї країни.
Читайте також: Через негоду в Україні без світла опинилися 763 населених пункти: перелік областей