Ручне управління і відсутність професійного менеджменту вбивають енергетику, — експерт
Непрофесійні рішення по державному регулюванню, непродумана галузева політика, а також наростаючі в результаті військових дій руйнування інфраструктури та економічний спад в країні роблять енергетику України сумнівним партнером і малопривабливою для інвестицій галуззю.
Про це під час VI Українського енергетичного форуму в Києві заявив генеральний директор енергетичної компанії ДТЕК Максим Тимченко, передає "РКБ Україна".
За його словами, Україна може досягти енергетичної безпеки і незалежності спираючись на три складові: власний енергетичний ресурс, професійний ефективний менеджмент і зрозумілі правила гри.
"Незалежний енергоресурс означає, що ми повинні мати можливість не тільки виробляти енергію на вітчизняних підприємствах, але і забезпечувати їх власним енергоносієм - вугіллям, газом, нафтопродуктами. Власна генерація повинна бути пріоритетом по відношенню до імпорту", — вважає Тимченко.
На його думку, ефективний менеджмент — це професійні послідовні рішення, спрямовані на зміцнення енергетичної безпеки країни. У першу чергу — істотний, значний досвід роботи в галузі.
Однак кадрові призначення в останні 9 місяців робилися швидше за політичною, а не за професійною ознакою. У результаті, замість того, щоб дотримуватися рекомендацій секретаріату Європейського енергетичного співтовариства, які, зокрема, передбачають запрошення на ключові державні посади в енергетичному секторі людей з як мінімум десятирічним досвідом в енергетиці, сьогодні галуззю керують люди без досвіду в енергетиці", — каже Тимченко.
За підрахунками гендиректора ДТЕК, сумарний досвід діючих міністра, керівника НКРЭКУ та директора одного з системних державних підприємств сектора становить менше року. Тоді як, приміром, досвід їх попередників — 60 років.
Говорячи про прозорі правила гри, він виділив необхідність відмовитися від адміністративного впливу на користь вільної конкуренції і реформ.