Знецінення гривні: як нацвалюта впала відносно долара

8 березня 2024, 17:34
Читать новость на русском

Від початку 2024 року українська гривня девальвувала. За даними Національного банку, за останні місяці це відбулося трішки більше, ніж на 2%.

Що відбувається з гривнею

Як повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, за 2 місяці від початку 2024 року гривня девальвувала. Йдеться про показник у 2,3% за середньомісячним офіційним курсом до долара.

Читайте також Сало замість прошуто: як польські страйки впливають на ціни в Україні

Гетманцев послався на дані Нацбанку, де було вказано, що за січень – лютий 2024 року середній офіційний курс гривні до долара склав 37,92 гривні за долар.

  • Станом на 29 лютого, офіційний курс був на рівні 38,21 гривні за долар, а станом на 8 березня – 38,08 гривні. 

Що таке девальвація

 Це офіційне зменшення золотого вмісту грошової одиниці чи зниження курсу національної валюти щодо золота, срібла, певної іноземної валюти.

Як девальвувала нацвалюта

Відповідно до середньомісячного офіційного курсу гривня девальвувала:

  • за лютий 2024 року – на 0,3% (до січня 2024 року),
  • за 2 місяці з початку року – на 2,3% (до грудня 2023 року), 
  • за час після переходу до керованої гнучкості – на 3,7%, до фіксованого курсу 36,57 гривні за долар. 

Втім у лютому попит з боку населення на валюту зменшився. Це відбулося на тлі покращення валютних очікувань і послаблення девальваційного тиску на міжбанку.

Зауважте! Сальдо чистого продажу валюти населенню на готівковому і безготівковому ринку скоротилось до 0,82 мільярда доларів – проти 1,10 і 1,03 мільярда доларів відповідно у січні 2024 і грудні 2023 року. 

У підсумку, на валютному ринку на початку цього року після пожвавлення девальваційних тенденцій на валютному ринку та інших викликів, ситуація у лютому дещо вгамувалася.

На сьогодні, як і раніше, Нацбанк повністю контролює стан валютного ринку. Регулятор має комфортний рівень міжнародних резервів й калібрує за необхідності валютні обмеження.