Ситуація в уряді: якими "серіалами" влада годує українців

19 серпня 2015, 12:53
Читать новость на русском

Про можливе об’єднання партій заявляють в "Ударі" та "Солідарності". А лідер фракції "Блоку Петра Порошенка" у Верховній Раді України Юрій Луценко вважає, що альтернативи прем'єрству Арсенія Яценюка наразі немає.

Про що свідчать подібні заяви розповів гість студії Телеканалу новин "24" – координатор громадської кампанії "За відповідальну владу" Ігор Курус.

Зміни в уряді

– Для мене очевидно, що зміни в уряді відбудуться. Але мене зовсім не тішить те, що ці зміни є наслідком майбутніх виборів.

Це є намаганням нинішньої влади уникнути політичної відповідальності за ті прорахунки, які відбуваються зараз в країні.

– Фактично, за економічну кризу, яка є в країні та за те, що українці досі не розуміють, куди саме рухається країна. Ми говоримо, що війну з Росією можна виграти тоді, коли Україна стане економічно незалежною та коли українська громада почне довіряти владі. Але як показують дослідження, довіра до всіх органів влади падає.

Реформування

– Ті економічні показники, які є сьогодні – це підстава для відставки всього уряду. Як на мене, Арсеній Петрович не впорався, він не став тим "камікадзе", який би витягнув економіку з кризи.

Нас тішать падінням рубля, але Україна теж валиться вниз через невдалу економічну політику уряду.

– В уряду було достатньо часу, аби вирішити цю проблему, крім того ми мали досить хорошу фінансову підтримку з боку західних партнерів. Але була неправильно вибрана форма реформування. Україна в умовах війни не має так багато часу, щоб планувати і розвивати реформи десятиліттями. Українці хочуть бачити очевидні позитивні зміни.

Негативні зміни ми бачимо: зменшення тепла в квартирах, підвищення оплати за газ, зміни курсу долара та гривні. Цим змінам ніяка бюрократія не заважає.

– На мій погляд, люди при владі показують українцям "серіали". Ми намагалися очисти владу – не вийшло, намагалися збудувати Антикорупційне бюро – до голови відомства є претензії щодо корупційної діяльності.

Настрої у суспільстві

– Український народ стомився чекати. З нас довгий час намагалися зробити "совєтскій" народ, але ми повинні це пройти.

Якби провладна партія мала чітке бачення, куди саме рухатись – ми б мали зовсім інші результати.

– Суспільство хоче працювати з владою, але не знає як себе організувати. Політичні партії – це структури, які борються за владу. Громадські організації ще не стали міцно на ноги. Адміністративно-територіальна реформа тільки пересварила людей на місцях. Ми позбавлені можливості з низів вибудовувати довіру до влади.