Скільки працюють і відпочивають в Україні та ЄС: інфографіка

4 вересня 2017, 13:30
Читать новость на русском

Новий робочий тиждень почався, і попереду в українців – 40 годин праці до наступних вихідних. Україна серед європейських країн має найтриваліший робочий тиждень.

Так само, як українці, – 40 годин на тиждень, тобто 8 годин на день – працюють литовці, латвійці, болгари, поляки, хорвати, румуни, естонці, словенці, греки, угорці та мальтійці. Найменше в Європі працюють французи – їхній робочий тиждень триває 35,6 годин. У першій п'ятірці з найменшою кількістю робочих годин опинилися також Данія, Велика Британія, Швеція і Нідерланди.


Робочий тиждень в Україні триває 40 годин, у Франції – 35,6 годин

Читайте також: Робочий тиждень в Україні та Європі: скільки працюють — так і заробляють?

За тривалістю відпустки Україна посередині рейтингу. Офіційно українці мають право відпочити 24 дні на рік. Така ж тривалість відпустки на Мальті. А от хорвати, які теж працюють по 40 годин на тиждень мають аж 30 днів відпустки. Так само цілий місяць офіційного відпочинку передбачено в Данії та Німеччині.

Ще менше, ніж українці відпочивають бельгійці, болгари, поляки, естонці, угорці, ірландці, словенці, литовці й латвійці. Офіційна відпустка в них триває лише 20 днів на рік.


Щорічна відпустка в Україні триває 24 години

До речі, влітку Верховна Рада погодила зміни до Трудового кодексу України, згадно з якими тривалість щорічної відпустки для найманих працівників становитиме 28 днів.

А от за кількістю державних свят Україна не пасе задніх. У нас їх налічується 11 протягом року: 1 січня– Новий рік, 7 січня – Різдво, 8 березня – Міжнародний жіночий день, Великдень, 1, 2 травня – День солідарності трудящих, 9 травня – День Перемоги, Трійця, 28 червня – День Конституції, 24 серпня – День Незалежності, 14 жовтня – День захисника України.


В Україні 11 державних вихідних, у Німеччині – лише 7

Найменше державних свят у Німеччині – всього 7. Рекордсменом за кількістю державних вихідних (16) стала Болгарія.

Читайте також: На що українці витрачають більшість грошей: сумна статистика