Скільки заробляють топ-менеджери державних підприємств

28 березня 2016, 10:00
Читать новость на русском

Зарплата керівників державних підприємств України буде починатися з 400 тисяч гривень. Додатково ефективні топ-менеджери також отримуватимуть бонуси.

Про це в інтерв'ю НВ розповіла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів.

"Ми кардинально переглянули підхід до керівництва компаній. Якщо раніше вони призначалися волею міністрів, то тепер в 50 найбільших компаній керівники будуть призначатися за прозорим конкурсом. У шість компаній керівники вже призначені, в двох — в процесі узгодження", — розповіла чиновник.

Ковалів вважає, що конкурси виключають будь-який політичний вплив на призначення. До складу конкурсних комісій входить п'ять міністрів і п'ять незалежних членів - це представники IFC (Міжнародна фінансова корпорація), Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку, бізнес-омбудсмен.

Щоб найняти хороших людей, ми повинні платити їм нормальні зарплати, інакше всі конкурси — це фікція. Провести конкурс і найняти хорошого менеджера на зарплату в кілька тисяч гривень в компанію з мільярдними оборотами — навряд чи так багато волонтерів знайдеться,
— зазначила вона.

За її словами, зарплата керівника "Укргазвидобування" — близько 400 тисяч гривень на місяць.

Приблизно стільки ж заробляє керівник в "Укрзалізниці". Ковалів додала, що це фіксована місячна зарплата, додатково топ-менеджери будуть отримувати бонуси, які будуть залежати від конкретних KPI (ключових показників ефективності).

Заступник міністра також зазначила, що такі зарплати будуть у всіх нових керівників, які будуть справлятися з поставленими завданнями.

"У когось це викликає осуд, але будемо відверті: якщо за нового керівника компанія на одних тільки тендерах економить 50 мільйонів гривень за півроку роботи — то його висока зарплата окупається. А якщо керівник компанії заробляє кілька тисяч гривень,"чесно" керуючи мільярдними оборотами, то у нього дуже велика спокуса заробити на схемах", — підкреслила Ковалів.

Читайте також: Словник типового українського політика, або чому від красивих слів краще в країні не живеться?