Спиртзавод на Прикарпатті став жертвою керівництва "Укрспирту"
Колектив Підгайчиківського спиртового заводу вимагає від керівництва ДП "Укрспирт" відновити роботу заводу .
Таку заяву зробив заступник голови профспілки Підгайчиківського спиртзаводу Дмитро Лерш. Підприємство на Прикарпатті закрили після призначення Олега Дрожжіна тимчасово виконуючим обов’язки директора ДП "Укрспирт".
Багато у кого призначення Дрожжіна на посаду керівника спиртової галузі викликало подив. Свого часу він очолював збанкрутілий "Іпобанк", який в результаті був ліквідований. Згодом безуспішно претендував на місце голови правління державного "Укргазбанку". Приймав безпосередню участь в ліквідації "Златобанку". До харчової промисловості відношення ніколи не мав, гучними управлінськими перемогами не прославлений. Незважаючи на це його призначили на посаду замдиректора ДП "Укрспирт". А потім, в результаті багаторазових зривів конкурсів на зайняття вакантної посади директора, призначили тимчасово виконуючим обов’язки директора "Укрспирту".
Після його призначення хвиля закриттів спиртзаводів покотилася всією країною: Івано-Франківська, Чернігівська, Черкаська, Тернопільська, Хмельницька області та інші. Причини закриття завжди різні, а інколи їх взагалі не можна логічно пояснити. По всіх заводах реалізується приблизно один і той же сценарій в результаті якого заводи зупиняють або не дозволяють їм відновлювати свою діяльність. А робітників масово звільняють. Перше, що робить тимчасове керівництво ДП "Укрспирт" – відправляє атестаційну комісію на підприємство. Після атестації незгодних звільняють.
"Ми теж потрапили "під роздачу" цієї, так званої, нової влади. Протистояння в нас тягнеться вже четвертий місяць. Керівництво різко зупинило наше виробництво, через що ми зірвали всі строки постачання товару нашим покупцям", – розповів Дмитро Лерш.
Все відбувалось дуже стрімко. До заводу була направлена комісія, яка не надала жодних документів про свої повноваження план чи мету приїзду. Натомість вели себе зухвало та ображали працівників заводу. Серед перевіряючих були колишні міліціонери, зокрема Віктор Думан. Загальне керівництво "спецоперацією" по зупинці заводу здійснював Григорій Полковніков, заступник Дрожжіна з питань безпеки. І Полковніков, і Думан – це міліціонери часів Януковича, Полковніков – в списку люстрованих значиться під № 605. Таку комісію працівники заводу назвали дискредитованою та не пустили її на територію. Як результат – через непокору завод в лічені дні зупинили.
Мало того, що завод закрили несподівано, це зробили і непрофесійно з точки зору технологічного процесу – державі нанесені збитки.
"В нас залишилась бражка, вона перекисала але керівництво ДП “Укрспирту” не зважало на це. Це даремні втрати", – підсумував Дмитро Лерш.
Також тимчасове керівництво ДП "Укрспирт" замінило на спиртзаводі охоронців. За словами Дмитра Лерша 14 нових робітників ввели на завод, а 14 зі старого штату звільняють. Профспілка та члени колективу Підгайчиківського заводу не погодились з такими змінами. Вони звернулись до суду та інших інстанцій, щоб повідомити про незаконні масові звільнення з боку керівництва ДП "Укрспирт".
"Ми звернулись до суду, до держпраці Івано-Франківської області, де був складений акт та припис про неправомірні дії тимчасового керівництва "Укрспирту", – розповів профспілковий лідер.
Як пояснює Лерш, суд переглянув деякі справи звільнених працівників і прийняв рішення поновити їх на роботі. А це ще раз підтверджує те, що люди були звільнені незаконно.
Відстоюючи права працівників колектив заводу паралельно звертався до керівництва "Укрспирту", щоб ті дали дозвіл на запуск заводу. І Дрожжін вже нібито пообіцяв відновити роботу заводу, але обіцянки своєї не виконав.
"Ми чекали конкретного наказу, вже абсолютно готові розпочати роботу. Чекали день, два, і нічого. Місцева влада за нас, так само і районна, і обласна. Але завод досі не працює. І надії, що він запрацює при такому управлінні немає".
Скільки б не намагалися працівники заводу налагодити відносини з ДП "Укрспирт" – все марно.
Ситуація в Підгайчиках – непоодинока. Є й інші приклади закритих заводів по аналогічній схемі, зокрема, Косарський, що на Черкащині. Через дії нинішнього керівництва "Укрспирту" криза в спиртовій галузі щодня поглиблюється. Йдуть масові звільнення, профспілки виступають за висловлення недовіри керівництву ДП "Укрспирт", натомість керівники ДП "Укрспирту" перешкоджають діяльності профспілок порушуючи закон.
Єдиним виходом, який може врятувати від вибуху народного гніву та масових протестів взимку, є невідкладні дії прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра аграрної політики Тараса Кутового для подолання кризи в спиртовій галузі.