Білий дім повідомляє: США готує нові шляхи експорту українського зерна
Джерело:
РБК-УкраїнаТерор Росії продовжується. Останні декілька тижнів Москва намагається активно перешкоджати вивозу українського зерна. Таким чином Кремль хоче змусити Захід полегшити санкційний тиск, світові лідери уже приготували потужну відповідь.
США дають відповідь на терор Росії
Під час брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що дії Росії стосовно українського зерна є небезпечними для всього світу – повідомляє 24 Канал.
Читайте також Зерновий шантаж не вдався: Росія не зможе замінити українське зерно
Зважаючи на пошкодження багатьох портів та небезпеку терористичної атаки з боку країни-агресора, потрібно шукати нові можливості експорту українського зерна.
Ми працюємо з нашими партнерами по ЄС, ми працюємо з Україною та іншими європейськими партнерами, щоб зрозуміти, чи є інші способи доставки зерна на ринок суходолом. Але це не так ефективно
Кірбі зазначає, що оптимальним шляхом експорту є саме морський шлях транспортування.
Росія вийшла із зернової угоди
17 липня прессекретар президента Росії – Дмитро Пєсков заявив, що його країна більше не бере участь у "зерновій угоді". Таке рішення він пояснив відмовою Заходу послаблювати санкційний тиск на державу-агресора. Пункти угоди дозволяли Україні вільно транспортувати зерно по Чорному морю.
Володимир Зеленський одразу відповів на ці заяви та запропонував Туреччині та ООН здійснювати зернові перевезення Чорним морем без участі Росії – передає 24 Канал.
Я надіслав офіційні листи президенту Туреччини та генсеку ООН з пропозицією продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи або її аналога у тристоронньому форматі - так, як це найнадійніше. Україна, ООН та Туреччина спільно можуть забезпечити роботу продовольчого коридору та інспектування суден.
Після цієї заяви Росія миттєво почала погрожувати затопленням українських суден. Однак, світ розуміє, що українське зерно – важлива сировина. За відсутності експорту врожаю, в країнах Африки може настати голод. Рішучі дії Заходу зможуть зберегти українське зерно і не допустити посилення світової кризи.