Стало відомо, як можна використати заощаджену за місяць субсидію
Домогосподарства зможуть використати заощаджену за місяць частину субсидії для оплати комунальних послуг в іншому місяці, але в межах одного опалювального періоду.
Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.
Зекономлені сім'ями на субсидіях кошти залишатимуться на рахунках людей тільки в межах одного опалювального періоду. Якщо сім'я використовує менше газу, ніж встановлено соціальним нормативом, зекономлені кошти буде оформлено в рахунок майбутніх платежів, зокрема й обов'язкової плати за комунальні послуги. Наприклад, якщо сім'я в листопаді використала на 100 кубів газу менше, ніж встановлено нормою, то цей обсяг газу вона може спожити в холодні місяці, наприклад, у січні,
– мовиться в повідомленні.
Читайте також: Віртуальні субсидії: як працює механізм пільгових тарифів
Крім того, уряд приступив до розгляду питання про монетизацію залишків невикористаних субсидій після завершення наступного опалювального сезону.
Щоб зекономлена сума житлової субсидії перераховувалася споживачам, які вели енергоефективне домогосподарство, у вигляді грошової премії за енергоефективність,
- мовиться в повідомленні.
Прес-служба нагадала, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, в минулому опалювальному періоді 2015-2016 рр. не відповідали реальному споживанню послуг. Через завищені нормативи на рахунку одержувачів субсидій утворилася сума невикористаних коштів у розмірі понад 10 млрд грн. Пізніше уряд у кілька етапів знизив соціальний норматив на обігрів приміщення, який сьогодні становить 5,5 куб. м газу на квадратний метр опалювальної площі.
Читайте також: В Мінсоцполітики розповіли, у яких випадках українці можуть залишитись без субсидій
На рахунках домогосподарств залишили лише суму, яка дорівнює вартості 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, а решту коштів, які нагромадилися на рахунках домогосподарств, буде повернуто в державний бюджет.