Суд заборонив МЕРТ розподіляти квоти на експорт металобрухту
Суд виніс рішення за позовом компанії "Метінвест-Ресурс".
Окружний адміністративний суд Києва заборонив Міністерству економічного розвитку і торгівлі проводити засідання Комісії з питань ліцензування господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту чорних і кольорових металів, яка розподіляє квоти на експорт металобрухту. Про це йдеться в рішенні суду.
Таке рішення було прийнято за позовом компанії "Метінвест-Ресурс" до Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Суд також призупинив дію наказів міністерства №446 та 519 про реєстрацію, оформлення та видачу карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних контрактів від 16 і 28 березня 2016 року. Також міністерству заборонили реєструвати і оформляти картки на підставі цих наказів. А Державної фіскальної службі та її територіальним органам заборонено проводити митне оформлення вивозиться з України металобрухту, на який оформлені картки реєстрації, видані Мінекономрозвитку з 16 березня 2016 року.
Рішенням суду Мінекономрозвитку заборонено видавати будь-які накази про реєстрацію, оформлення та видачу карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних контрактів на здійснення експортних операцій з металобрухтом.
На суді при винесенні рішення був присутній представник Мінекономрозвитку.
Нагадаємо, в березні цього року міністерство провело два засідання комісії, розподіливши 450 тис. тонн брухту. Засідання третьої комісія було призначено на 25 квітня.
Комісія двічі була скликана всупереч рішенню Окружного адміністративного суду Києва від 15 березня, який призупинив дію наказу Мінекономрозвитку №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік за клопотанням об'єднання "Металургпром" в рамках забезпечення позову про визнання цього документа незаконним, недійсним і підлягає скасування
1 березня 2016 року Мінекономрозвитку затвердило баланс лому чорних металів на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн - майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств обмежити вивезення стратегічної сировини з-за його нестачі на внутрішньому ринку.