Тема тижня: До кінця червня євро дорожчатиме

14 травня 2011, 20:38
Читать новость на русском

Поки в США працюватиме програма підтримки економіки, наслідком якої є здешевлення долара, курс європейської валюти відносно гривні зростатиме.

Навіть досягти позначки 12 грн., прогнозують фінансові аналітики. Проте, після завершення вказаної програми, яке очікується 30 червня, аналітики прогнозують зворотні процеси. Євро подешевшає, а долар, у свою чергу, дорожчатиме.

"На найближчий місяць до кінця травня-початок червня цілком ймовірне зниження курсу євро-доллар, а отже курсу євро-гривня ще десь відсотків на 5-7%", - каже аналітик "X-Trade Brokers Ukraine" Владимир Олексюк.

Фінансисти зауважують, українська національна валюта чітко прив’язана до долара, і поки американці друкують свою валюту, долар падатиме, і гривня разом з ним. Наразі США веде переговори з Китаєм щодо можливості відновлення покупки американських державних цінних паперів Піднебесною. Це можливо вже влітку після завершення дії програми підтримки в США та припинення фінансування дефіциту бюджету за рахунок емісії. Після цього можливий початок висхідного тренду американської валюти по відношенню до європейської. Водночас, гривня разом з доларом девальвує проти російського рубля, китайського юаня та євро.

"Будь-який зліт курсу вище 11,50 -12 я рекомендую використовувати для продажу євро і перевкладання в інші валюти, хоч гривню, хоч долар", - каже фінансовий аналітик Ерік Найман.

Наразі існує два сценарії щодо курсу гривні до долара. Перший - позитивний, і гривня знизиться до рівня не більше 8 грн. 20 коп. до кінця року. Але це не буде девальвація, а радше технічна корекція, запевняють фінансисти. Депозитні ставки по гривні таке зниження легко переб’ють і дозволять заробити. Другий сценарій можливий у випадку початку другої хвилі фінансової кризи та зниження цін на метал, тоді курс може знизитися до 8 грн. 50 коп. за долар.

"Я визнаю, що деякі галузі промисловості відчули тиск турбулентності чи волатильності, чи мінливості зовнішнього попиту на метал. Але разом з тим все рівно галузь зберегла позитивно висхідну динаміку і що стосується експорту, то там ми великого гальмування не побачили", - каже керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

Водночас експерти відзначають, що світові коливання американської валюти напряму позначаються на інфляції в Україні, адже остання імпортує її разом з послабленням долару. Слабшає долар, підвищуються ціни на нафту, зростає вартість нафти - підвищуються ціни на пальне. Зауважимо, за даними Державного комітету статистики, за підсумками квітня річний індекс споживчих цін зріс до 9,4%. Нагадаємо, у березні цій показник становив 7,7%.