Ціна нафти продовжує падати: цифри і причини

22 квітня 2020, 12:03
Читать новость на русском

На торгах 22 квітня червневі ф'ючерси на нафту продовжили падіння. Ціна на марку Brent опустилася до 16,95 долара за барель, WTI – до 10,70. Усе через надлишок сировини, яка в умовах карантину стала менш затребуваною.

Brent досягла мінімуму з 1999 року, оскільки ринки зіткнулися з масштабним надлишком сировини. Про падіння цін на нафту Brent та WTI за контрактами поставки у червні свідчать дані Investing.com.

Детальне пояснення від фінансового аналітика Що трапилось на ринку нафти?

Про контракти на нафту Brent

Ф'ючерси на Brent, що просіли на 24% на попередній сесії, впали на 12,4% до 16, 95 доларів за барель, раніше досягнувши позначки в 15,98 доларів – мінімуму з червня 1999 року. Станом на 12 годину Brent піднялася до 17, 75 долара.

Про контракти на нафту WTI

Червневі ф'ючерси на американську нафту WTI знизилися на 7% до 10,75 доларів за барель до 10:00 за київським часом.

До слова, травневі контракти на нафту WTI вийшли з негативної зони. Їх вартість становить 5,09 долара за барель. Для порівняння: до закінчення торгів 20 квітня ціна травневих контрактів впала до мінус 37,63 долара за барель.

За даними IHS Markit, обсяг торгівлі червневими ф'ючерсами 21 квітня у п'ять разів вищий, ніж травневими.

Що відомо про WTI?Це марка нафти, ціну на яку використовують як один із показників світових цін на "чорне золото". Це одна з так званих маркерних сортів нафти. Ф'ючерси на WTI торгуються на Нью-Йоркській товарній біржі. Нафту добувають у західному Техасі.

Що відомо про обвал цін на нафту

  • Обмеження, що ввели уряди країн по всьому світі через пандемію коронавірусу, завдали важкого удару по попиту на нафту.
  • Водночас угода держав ОПЕК + про обмеження видобутку ще не набула чинності.
  • Тому глобальні потужності для зберігання нафти виявилися фактично вичерпаними.
  • Віцепрезидент IHS Markit Джим Буркхард заявив, що обмеження видобутку та зняття карантинних обмежень можуть скоротити надлишок нафти на ринку на 17 мільйонів барелів на добу цієї весни.


Коротко про обвал цін на нафту / Інфографіка 24 каналу