Ціни на газ та електроносії у Данії досягли рекордного рівня

12 жовтня 2021, 12:48
Читать новость на русском

Джерело:

The Local

Ціни на енергоносії у Данії зросли до максимальних показників, починаючи від листопада 2012 року, а за останні роки – на 2,2%. Ціни на газ за рік зросли на 52,8%.

Стрімкий ріст цін на електроносії 

Згідно з аналітикою Статистичного управління Данії ціни на електроносії можуть подорожчати до найвищої ціни за 13 років. За останніх 12 місяців ціна вже піднялась на 15,2%. Старший економіст Данської торгової палати Крістіана Скрівера розповіла, що високі ціни частково є результатом відносно невеликої кількості опадів в Норвегії влітку.

Варто прочитати Буде складним, – міністр енергетики про опалювальний сезон на тлі міжнародної кризи

Це призвело до виснаження запасів води на скандинавських гідроелектростанціях, які виробляють енергію в країни, включаючи Данію, що призвело до різкого зростання цін на електроенергію,
– поділилась Скрівер.

Також ще одним фактором здорожчання електроносіїв стало зменшення кількості вітру влітку, яке призвело до зниження вироблення електроенергії вітром, вважає Скрівера.

Ріст цін на газ

Ціни на газ зросли на 52,8% торік, що є найбільш різким та суттєвим підвищенням за 12 місяців починаючи з 1980 року.

Газ чинить менший вплив на загальні ціни на енергію для данських споживачів, але означає, що 400 тисяч домашніх господарств в країні, які опалюються газом, стикаються з великим збільшенням рахунків, зауважують у виданні The Local.

Читайте також Росія тисне на Європу за допомогою дефіциту газу, – Боррель про електроенергетичну кризу

Стрімкий ріст цін на газ у Європі: коротко

  • 28 вересня ціна на газ становила понад 1 тисячу доларів за тисячу кубометрів газу. До цього рекордом були ціни контракту "на день вперед" на TTF у 969 доларів за тисячу кубометрів, яку зафіксували 1 березня 2018 року.
  • Протягом вересня – початку жовтня ціна на газ на європейських хабах підіймалась до рекордних показників чи не щодня.
  • 6 жовтня ціна газу зросла лише за ранок в межах 40% й впритул наблизилась до 2 тисяч доларів за тисячу кубометрів газу.
Зверніть увагу!  Україна також відчула на собі наслідки енергокризи у Європі . Українські виробники електроенергії, у зв'язку з різким зростанням цін на газ, значно зменшили виробництво електроенергії з газу. Ці потужності планують замістити атомною енергією. Тож енергосистема України ввійде в паралельну роботу з європейською енергосистемою до кінця 2022 року. Детальніше про це, розповідаємо тут.