У Бахматюка відкрилися можливості для залучення нових інвестицій, – SP Advisors
Отримавши чіткий і зрозумілий план реструктуризації боргів, міжнародні кредитори погодилися продовжити співпрацю з компанією Олега Бахматюка UkrLandFarming в аграрному секторі.
Про це в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" розповів генеральний директор фінансової компанії SP Advisors Нік Піацца.
"Сьогодні ми бачимо, що працездатність UkrLandFarming повністю відновлена, фінансова ситуація стабілізована, і кредитори налаштовані працювати з холдингом і надалі", – заявив експерт.
За його словами, одним з найпривабливіших для інвесторів напрямків в найближчі кілька років стане аграрний сектор.
"Інтерес з боку інвесторів, який ми спостерігаємо зараз, зосереджений в традиційних для України галузях – в сільському господарстві і харчовій промисловості", – говорить експерт.
Зокрема, зазначає Нік Піацца, компанія Олега Бахматюка вже домовляється з кредиторами про фінансування будівництва зерноперевалочного терміналу в порту "Южний" на Чорному морі.
"Думаю, що зерновий термінал в порту «Южний» буде унікальною можливістю і для UkrLandFarming, і для України. Над цим масштабним проектом компанія працювала більше року. Засоби для інвестицій в капітал цього проекту вже знайдені, і UkrLandFarming веде переговори про умови з борговими інвесторами", – зазначив фінансовий аналітик.
Можливості для нових запозичень на міжнародному ринку у холдингу Олега Бахматюка, за словами Ніка Піацци, відкрилися після успішних переговорів з кредиторами про реструктуризацію боргових зобов'язань.
"Він (власник холдингу UkrLandFarming. – Ред.) не пропав з поля зору, а показав дійсно конструктивний діалог з кредиторами. Така позиція виглядає для інвесторів дуже позитивною. Боргове вікно зараз залишається закритим для всіх українських компаній. Але як тільки воно відкриється, я не бачу причин, за якими UkrLandFarming не може знову вийти на борговий ринок, наприклад, для рефінансування своїх поточних боргів", – уклав експерт.
Як повідомлялося, компанія Олега Бахматюка UkrLandFarming готується вже в цьому році почати будівництво зерноперевалочного терміналу в порту "Южний". Проектна потужність перевалки комплексу складе 10 млн тонн. Компанія побудує три причали довжиною 600 метрів, до яких зможуть підходити судна вантажопідйомністю до 100 тис. тонн. Ємність одноразового зберігання зерна на терміналі складе 800 тис. тонн. Також в складі аграрного хабу будуть побудовані контейнерний термінал, комбікормовий завод і масло-жировий комплекс потужністю 260 тис. тонн. Фінансування проекту оцінюється на рівні 400 млн доларів.