Україна купуватиме в РФ своє ж вугілля, — ZN.UA

22 листопада 2014, 15:18
Читать новость на русском

Через скандал із південноафриканським вугіллям Україна змушена диверсифікувати закупівлі, і як наслідок – купуватиме в Росії “вугілля українського походження”.

Про це в своїй статті "Прощання з ДонБасом" для ZN.UA пише Ігор Маскалевич.

За словами журналіста, українська теплова енергетика абсолютно не готова до зими через брак необхідного запасу вугілля. До початку листопада запаси на складах теплових електростанцій (ТЕС) скоротилися майже на 15%. А запаси антрацитів і напівантрацитів впали на чверть. А саме на такому вугіллі працює половина з 14 великих українських ТЕС.

Читайте також: Яценюк готовий вимінювати вугілля з "ДНР" на газ

Через вугільний конфлікт обсяги поставок з ПАР, призначених державним "Центренерго", можуть скоротитися вдвічі від спочатку запланованих - до півмільйона тонн.

Втім, святе місце порожнім не буває - тут же з'явилося "російське вугілля". Договори укладені на постачання 320 тисяч тонн вугілля українського походження і 509 тисяч тонн російського енергетичного вугілля. Разом з південноафриканським це становитиме 1,08 млн тонн. В повідомленні "Центренерго" йдеться про те, що це - наслідок "розпоряджень уряду з приводу прийняття вичерпних заходів щодо диверсифікації джерел енергетичного вугілля". У "перекладі" з загальнобюрократичної це означає, що половина зазначеного обсягу буде поставлена з Росії,
- йдеться у статті.

Як наголошує автор матеріалу, "вугілля українського походження" – це, швидше за все, завислі на окупованій Луганщині запаси, які постачатимуть через територію РФ.

Маскалевич повідомив, що згідно зі статистикою Міненерговугільпрому, ще в жовтні на експорт пішло до 40 тисяч тонн вугілля марки "А", а по Донецькій залізниці було відвантажено 76 тисяч тонн вугілля марок "А" і "Т".

І це в той час, коли Україна відчайдушно шукала ці марки вугілля на ринку. У міністерстві вважають, що це вугілля з "копанок", і що хтось непогано на цьому нагрів руки,
- пише журналіст.

Слід зважити на те, що тероисти підірвали численні мости на Донбасі, швидко паралізувавши таким чином перевезення вугілля залізницею. Пари цьому залізничний напрямок на Росію майже не постраждав.

Читайте також: Україна знову купуватиме ядерне паливо в Росії

Як зазначає автор тексту, по суті, додатково до критичної залежності від російського газу і ядерного палива, ми легко і невимушено "підсіли" ще й на енерговугільну "голку".

Як відомо, самопроголошена Донецька народна республіка готова експортувати вугілля в будь-якому напрямку, крім України.

Раніше повідомлялося, що у зоні АТО росіяни почали грабувати шахти і автоколонами вивозити вугілля до РФ.

Згідно із контрактом про поставки вугілля з Південно-Африканської Республіки в Україну, ціна однієї тонни вугілля становить 86 доларів.

Про те, що Україна закупить у Росії 3,1 мільйонів тонн вугілля ще цього року стало відомо всередині листопада.