Україна може втратити "Мотор Січ", – активіст

26 квітня 2018, 16:20
Читать новость на русском

Україна може втратити підприємство "Мотор Січ", яке завжди входило до сфери інтересів Росії. Таке побоювання озвучив активіст громадської організації "Оберіг" Вадим Лабас.

За його словами, підприємство "Мотор Січ", яке є одним з провідних у світі підприємств із розробки авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів, а також промислових газотурбінних установок, входило у список компаній, які росіяни використовували для просування "російської весни", з кінцевим розрахунком отримати їх у свою власність.

Особливо росіян та їхніх ставлеників цікавили заводи, пов'язані із готовими потужностями для виробництва ВПК.

Обламавши ряд зубів у багатьох областях України, вони зіткнулися з проблемою втрати таких підприємств, які, в тому числі, і обслуговували їхню військову техніку. Одним з таких підприємств було "Мотор Січ". Так в кінці 2014 року "Мотор Січ" налагодила виробництво і поставки в РФ через Білорусь газотурбінних двигунів для російських крилатих ракет Х-55, а також двигунів для вертольотів,
– пояснив Лабас.

Він також наголосив, що про симпатії народного депутата України В'ячеслава Богуслаєва, якому і належить "Мотор Січ", відомо давно. При цьому активіст зазначив, що цілком імовірно, що "Мотор Січ" можуть передати під контроль росіянам за схемою, яка була опрацьована на Запорізькому алюмінієвому комбінаті.

"Шляхом виведення акцій заводу в Панамські офшори і передачі контрольного пакету в одні руки, вони практично отримують повне право розпоряджатися заводом на свій розсуд. Паралельно з оголошенням зборів, де мало відбутися голосування про продаж останніх, необхідних акцій в черговий офшор, в ЗМІ поширюється інформація про велике досягнення заводу для України – готовності налагодити випуск нового вертольота "Надія". Це потрібно аби створити позитивний образ і прикрити основну мету передачі/продажу акцій", – вважає активіст.

У понеділок, 23 квітня, на все, що відбувається на підприємстві, відреагувало СБУ. За постановою суду Служба безпеки прийшла проводити слідчі дії на заводі "Мотор Січ". На вході, як повідомив Лабас, оперативники зіткнулися з фізичним спротивом від охорони. При цьому, за його словами, у той день єдиними ЗМІ, які підтримали позицію "Мотор Січі", були видання з окупованих територій так званих "ДНР".

Разом з тим, заплановані збори, де мало голосуватись питання передачі/продажу акцій, все ж відбулося.

Не дивлячись на те, що на зборах за законом мали право бути представники Комісії з цінних паперів, їхню присутність там силою заблокувала охорона "Мотор Січ". Ми не знаємо, які рішення виносилися на цих зборах. І, цілком можливо, діючи за класичною схемою рейдерства, нас уже позбавили стратегічного заводу, який є таким необхідним для нашої армії,
– наголосив Лабас.

Нагадаємо, минулого року СБУ подала до суду про арешт 41% акцій ПАТ "Мотор Січ". Правоохоронці підозрюють, що власники намагаються перемістити активи підприємства з України в Китай, що призведе до його ліквідації.

23 квітня Служба безпеки України повідомила, що проводить обшуки на публічному акціонерному товаристві "Мотор Січ" в Запоріжжі.