Україна отримала шанс на реформи, — Financial Times
Досягнення домовленостей з іноземними кредиторами про реструктуризацію боргів — це "промінь надії" для Україні, яка намагається запустити вкрай необхідні реформи.
Про це йдеться у редакційній статті авторитетного видання Financial Times.
Незважаючи на те, що кредитори погодились списати лише половину від тієї суми, яку просили "пробачити" у Києві, ця угода, на думку авторів статті, велике досягнення для української делегації.
Угода дозволяє Україні повернутися на ринки капіталів в середньостроковій перспективі. До того ж Києву не доведеться вводити так званий "мораторій на виплату боргів", який насправді означав би дефолт української економіки. Боргове навантаження України зменшилось, а її платоспроможність зміцнилася,
— йдеться у статті.
Українська економіка, за оцінками Financial Times, залишається в критичному положенні, але демонструє перші ознаки стабілізації.
"Гривня перестала падати, а інфляція сповільнюється. Таким чином, скорочення боргів забезпечить Києву простір для дій. І йому варто скористатися цим повною мірою", — пишуть автори.
Країна тільки на початку довгого шляху перетворення в сучасну, успішну, демократичну і абсолютно суверенну державу. Влада повинна продемонструвати політичну волю провести широкі реформи в судовій системі, придушити корупцію, приборкати олігархів і поліпшити інвестиційний та бізнес-клімат,
— наголосили у Financial Times.
У виданні переконані — Захід ніколи не зважиться на військову конфронтацію з Росією через Україну, оскільки Кремль завжди буде готовий зайти далі, аніж країни західної демократії. Однак, на думку журналістів, Захід володіє "фінансовою зброєю", якій Росія, особливо на фоні стрімкого падіння її економіки, не може протистояти.
Нагадаємо, 27 серпня стало відомо, що Україна отримала списання частини боргу. На позачерговому засідання Кабміну міністр фінансів Наталія Яресько пояснила, що це означає для економіки.