Україна погасила борг у мільярд доларів
Міністерство фінансів України погасило перший випуск облігацій зовнішньої державної позики під гарантію США у розмірі понад 1 мільярд доларів.
Випуск облігацій здійснювали тричі:
- у 2014 році із процентною ставкою 1,844% на рік.
- у 2015 із процентною ставкою менше 2% на рік.
- у 2016 році із процентною ставкою менше 2% на рік.
Читайте також: Україна не використала 8 мільярдів євро допомоги від Євросоюзу, – представник ЄС
Погасити останні дві позики Мінфін планує у травні 2020 року та вересні 2021 року.
У відомстві зазначили, що угода про гарантії запозичення із США в період збройної агресії на Сході допомогла Україні закласти фундамент для економічного зростання нашої держави.
Міністерка фінансів Оксана Маркарова наголосила, що Україна виконує свої боргові зобов'язання вчасно і у повному обсязі.
Залучення кредитів з невисокою ставкою та під гарантію міжнародних партнерів дозволяє Україні продовжувати реформи, а отже – підвищувати рейтинги і зберігати довіру інвесторів, – додала вона.
На кінець 2018 року держборг України у співвідношенні до ВВП знизився до 60,9%. А після першого кварталу 2019 року становить менше 60%. Для країн, які хочуть вступити до ЄС, державний борг не повинен перевищувати 60% ВВП країни.
У 2019-2021 роках Україні потрібно буде виплачувати близько 6 мільярдів доларів щороку. Але 2019 рік – найкритичніший, тому що залучати зовнішнє фінансування під час післявиборчих перипетій дуже складно – інвестори через невизначеність не готові давати гроші.
З усіх виплат значна частка, більше половини – офіційним кредиторам: МВФ, Євросоюз, США, і дефолт за цими зобов'язаннями в принципі неможливий. Ще один момент – понад дві третини усіх виплат необхідно буде здійснити через бюджет, який немає таких ресурсів, як Центробанк.