Україні поки тільки обіцяють декриміналізацію ринку металобрухту

21 квітня 2016, 12:17
Читать новость на русском

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України в квітні може подати до Верховної Ради підготовлений проект закону про декриміналізацію ринку металобрухту.

Про це повідомив заступник глави Міністерства Максим Нефьодов.

Ми не могли подати цей законопроект раніше через нашу політичну нестабільність. Це було б безглуздо, він просто б повернувся з Верховної Ради. Але, я думаю, максимум тиждень, і він вирушить в дорогу,
— сказав він в ході прес-сніданку "Експортна дезорганізація: як врегулювати ринок експорту металобрухту?".

За його словами, підготовлений МЕРТом законопроект передбачає декриміналізацію ринку металобрухту: постійна, а не тимчасова відміна ПДВ, скасування ПДФО, скасування поділу брухту на промисловий і побутовий, а також ряд інших покращень.

У той же час Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) анонсувало третє в поточному році засідання комісії з розподілу експортних обсягів брухту на 25 квітня.

Результати двох попередніх засідань зараз розслідує Національна поліція: квоти на експорт в розмірі майже 450 тис. тонн були роздані незважаючи на судову заборону.

Скасування наказу МЕРТ, який зберігає високий рівень експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн, вимагає асоціація "Металургпром", оскільки наказ прийнятий з порушенням процедури і не має державної реєстрації: не узгоджувався в Державній регуляторної службі України (ДРС) і не реєструвався в Мін'юсті. Відповідачем в даному судовому процесі є МЕРТ, в якості третіх осіб залучено ДРС і Мін'юст.

Як відомо, в Україні зберігається гострий дефіцит металобрухту. Від чого страждає промисловість і бюджет країни, заявляють в об'єднанні "Меіталлургпром". Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році сумарно простоював 63 доби. Але при цьому обсяги експорту металобрухту за кордон б'ють рекорди.

Дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році склав 855 тис. тонн, або 22% від потреби (3,92 млн т) — за даними об'єднання "Металургпром". Основною причиною дефіциту брухту в 2015 році став його експорт. Згідно з даними УКРІНФОРМ, в минулому році він склав 1,213 млн тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.

Як повідомлялося раніше представник Служби безпеки України (СБУ) піддав критиці роботу комісії з питань ліцензування господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту чорних і кольорових металів, визначення рекомендованих обсягів експорту брухту чорних і кольорових металів, будинки легованих чорних металів та розгляду заявок, на видачу ліцензій на експорт товарів та розподілу квот за неефективність роботи і затримку інформації, пише Сегодня.