В Україні немає потреби в імпортній електроенергії, – Герус
Україна до жовтня 2021 року припиняє імпорт електроенергії з Білорусі та Росії. Втім в нашій країні є достатньо власної електрики, аби не ввозити її з цих держав.
Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус. І додав, в Україні навіть спостерігається профіцит електроенергії.
Актуально НКРЕКП заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі
Він зауважив, рішення Нацкомісії з енергетики та тарифів не матиме впливу на ринок, адже там є достатня конкуренція. І саме вона й забезпечує справедливу ринкову ціну електроенергії.
Потреби в імпортній електроенергії на сьогодні немає. Тому, якщо ми маємо справедливу ринкову ціну, краще її платити українським виробникам,
– зазначив політик.
За його словами, зараз також багато енергії виробляється з сонячних електростанцій, завдяки "Укргідроенерго" та державному підприємству "Енергоатом". До того ж той імпорт, який був у квітні 2021 року, не складав і однієї десятки відсотка.
"Впевнений, що ніякого впливу на ціну заборона імпорту не матиме", – переконаний Андрій Герус.
Немає ризиків дефіциту електроенергії, – Герус
Депутат пригадав, що взимку 2021 року була ситуція, коли в Україні виникли певні дефіцити електроенергії. Це створило певні ризики blackout та віялових відключень.
Що таке blackout та віялові відключення?
Blackout – порушення роботи енергетичної системи, пов'язане з пошкодженням обладнання, погіршенням якості електроенергії чи перервою в електропостачанні споживачів.Віялові відключення – почергові від'єднання споживачів від електромережі для обмеження навантаження на енергосистему.
Він пояснив, це було зумовлено тим, що певні компанії теплової генерації не завезли і не сформували достатньо запасів вугілля. Тому взимку в Україні імпортували електроенергію, щоб забезпечити надійність і безперебійність її подачі.
"У травні й до вересня такого ризику немає. Електроенергія в нас буде і немає ризиків якогось дефіциту. Тому її просто заборонили, аби не купувати те, що нам не потрібно", – підкреслив Андрій Герус.
І додав, заборона імпорту зумовлена й певними політичними факторами. Мовиться про контроверсійні й неприйнятні рішення, які приймаються в Білорусі.
Довідка. Національна комісія з енергетики та тарифів заборонила імпорт російської та білоруської електроенергії в Україні. Відповідне рішення було ухвалено 26 травня. Заборона діятиме до жовтня 2021 року.Герус прокоментував заборону імпорту електроенергії з Білорусі й Росії: відео