Українські компанії продовжують працювати в анексованому Криму, — політолог

14 вересня 2015, 16:16
Читать новость на русском

Що насправді відбувається в Криму і які настрої панують серед населення розповів у студії Телеканалу новин "24" політолог, доктор історичних наук, професор "Києво-Могилянської академії" Олексій Гарань.

Що відбувається в Криму?

— Я дуже довго вагався чи їхати, навіть з питання безпеки. Зрештою, поїхав не один, аби було спокійніше. Узагальнювати мені важко. Перебував там лише кілька днів. Психологічно важко, коли всюди російська реклама, портрети Путіна, туристи з Росії та їхні розмови про українських "карателів". Російська стратегія направлена на те, щоб відправляти бютжетників за профспілкові кошти і заповняти пляжі та санаторії Криму. Кримчани кажуть, що традиційні місця відпочинку є порожніми.

Читайте також: Чубаров назвав дату повної блокади кордону з Кримом

— Найбільш визначена ситуація для кримських татар – їм це найважче. Стосовно інших – були цікаві ситуації. Я там говорив українською мовою — цікаво було перевірити, як будуть люди реагувати. Реакція була нормальна, дехто навіть переходив також на українську.

Економіка та зрада українських фірм

— Жителі Криму з проукраїнськими поглядами кажуть, що ситуація дуже погіршилась попри те, що суттєво зросли зарплати і пенсії та одночасно з’явились захмарні ціни на все. Є досі люди, які оперують поняттям "Кримнаш".

Українські компанії продовжують працювати на окупованому півострові: "Фокстрот", "Ашан", "Фуршет", "Комфі" та інші.

Більше — дивіться у відеоінтерв’ю.

Чи допоможе блокада Криму повернути анексований півострів?
  • Так
  • Створить тиск на Росію
  • Ні
  • Ваш варіант (пишіть у коментарях нижче)