Українці мають заощаджень у банках на майже 500 мільярдів гривень
Станом на 1 лютого 2020 року українці тримали в банках 487,3 мільярда гривень. Трохи більше, ніж половина депозитів – у національній валюті.
Загалом в Україні зберігається тенденція зростання сум вкладів людей у банках, повідомляє пресслужба Фонду гарантування вкладів.
Читайте також: Щоб платити іпотеку в Україні, треба торгувати наркотиками або зброєю, – Гончарук
Фізособи (також і фізичні особи-підприємці) станом на 1 лютого тримали в банках 487,3 мільярда гривень. А це на 12,8 мільярда гривень більше, ніж на початок січня 2020 року,
– йдеться в повідомленні.
Як виглядає структура депозитів українців у банках станом на початок лютого:
- вклади у національній валюті становлять 280,9 мільярда гривень. Приріст за місяць – 1,4 мільярда гривень;
- вклади в іноземній валюті – 206,4 мільярда гривень. Приріст – 11,5 мільярда гривень за місяць.
Понад 98% вкладників повністю захищені фондом гарантування, адже мають у банках до 200 тисяч гривень.
Зверніть увагу! На початку 2020 року ставка на гривневі депозити в середньому була 13,97%. Тепер вона падає і за прогнозами падатиме й надалі.
Що таке Фонд гарантування вкладів фізичних осіб? Фонд заснований з метою захисту прав та законних інтересів вкладників банків. Основним його завданнями є: забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку.
Наразі граничний розмір відшкодування грошей за вкладами – 200 тисяч гривень. Гарантії Фонду поширюються на фізичних осіб, а також фізичних осіб-підприємців.
Станом на 1 лютого 2020 року у реєстрі учасників Фонду гарантування було 74 банки. Загальна сума коштів, акумульованих Фондом на початок лютого 2020 року, склала 13 мільярдів гривень.