Українці не зможуть забрати депозити достроково
Фінустанови мають право не повертати банківські вклади достроково. Відповідний закон нещодавно вступив в силу. Тож довіряти банкам гроші чи ні? Чи варто ризикувати? Саме ці питання сьогодні жваво обговорюють на форумах українці.
Економічна криза підірвала довіру до банківської системи в цілому. Попри це, голова НБУ констатує – у серпні кількість гривневих депозитів фізосіб зросла на 1,7 мільярдів гривень. Адже попри ризики, люди не бачать альтернатив.
То ж відкривати депозитні рахунку чи ні, ми вирішили порадитись із самими банкірами. Альтернативою вкладам фахівці назвали нерухомість або ж золото. Проте, й тут існують ризики. Якщо ж ви вирішили довірити гроші банку, то потрібно ретельно обирати партнера.
Перше, що має насторожити вкладника – зависокі ставки. Це свідчить про те, що фінустанова вкрай потребує грошей. А відтак може прогоріти в будь-який момент.
Якщо ж ставка влаштовує, варто уважно ознайомитись з фінансовою звітністю обраного банку.
Читайте також: Як користуватися банківськими гарантіями: практичні поради
Коли ви вже визначились з банком, то для початку, можна відкрити депозит на короткий строк. Нині серед українців популярні вклади на 3-6 місяців. У разі пролонгації, фінустанови пропонують привабливіші ставки.
До того ж, як з'ясувалось, достроково забрати банківські вклади все одно можна. Головне, щоб цей пункт був прописаний в угоді. Тож, уважніше знайомтеся з текстом договору. Проте, ставки за депозитами без права на дострокове зняття, зазвичай, на кілька відсотків нижчі.
Окрім цього, в Україні існує Фонд гарантування вкладів, який у разі банкрутства фінустанови, обіцяє повернути гроші. Щоправда, не більше 200 тисяч гривень. Тож, якщо ви плануєте зберігати більшу суму, фахівці рекомендують розділити її та зберігати в різних банках.