Уряд хоче легалізувати криптовалюту: що про це відомо
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про легалізацію фінансових операцій з криптоактивами.
Законопроєкт №2461 пропонує внести зміни до Податкового кодексу та інших законів щодо оподаткування операцій з криптоактивами. Про це повідомила прес-служба Міністерства цифрової трансформації України.
Читайте також: Криптовалюта для "чайників": головне про інвестиції у біткойн та майнінг карбованця
Що таке криптовалюта?Це один із видів цифрової валюти. Фізично її не існує, в мережі створюються спеціальні реєстри, в яких фіксується, хто з користувачів має скільки криптовалюти і куди її переводить. Від звичайної валюти вона відрізняється тим, що реєстри зберігаються не централізовано в банках і платіжних системах, а одночасно на всіх комп'ютерах користувачів(майнерів), які встановили собі спеціальне програмне забезпечення. Крім того, криптовалютний рахунок неможливо заблокувати. Всі транзакції знаходяться в загальному доступі, однак імена користувачів не розголошуються.
Особливістю криптовалюти є відсутність будь-якого внутрішнього чи зовнішнього адміністратора. Тому на сьогодні в Україні банки, податкові, судові чи інші державні органи не можуть впливати на транзакції майнерів.
Основні положення в законопроєкті:
• Українцям потрібно буде заплатити державі 5% податку від продажу криптовалюти;
• Операції з криптовалютою не оподатковуватимуть податком на додану вартість (ПДВ – це непрямий податок, який входить в ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем).
• Оподаткуванню підлягатимуть лише операції з продажу криптовалюти, зокрема різниця між доходом, отриманим від продажу та його вартістю.
Законопроєкт має створити сприятливі умови для початку функціонування віртуальних активів у відповідності до законодавства України. Внаслідок цього держава отримає додаткові надходження податків від фінансових операцій з криптовалютою.
Віртуальний актив – особливий вид майна, що існує у цифровій формі. Віртуальний актив створюється, обліковується та відчужується електронно. Сюди належать криптоактиви, токен-активи та інші віртуальні активи;
Варто відзначити, що наміри легалізувати криптовалюту були озвучені ще раніше. Зокрема, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначав про це під час презентації бренду держави в смартфоні.
Презентація Міністерства цифрової трансформації України та бренду цифрової держави — дивіться відео 24 каналу