В Україні немає держполітики щодо залучення довгої гривні
Відповідно, фінустанови змушені брати ризики з кредитування на себе. Що у результаті позначається на високих відсоткових ставках.
“Коли клієнту пропонують банки перейти на гривню, але платити сьогодні не 12-13%, а платити 25%. Клієнт звичайно бачить, що деякі місячні платежі він не витримує”, - каже голова наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук.
У Нацбанку також підтверджують дефіцит довгих коштів у банківській системі в поточному році. І запевняють, що шукають шляхи виходу із цієї ситуації.
“Ми створили плаваючу ставку, тобто ми багато часу зараз приділяємо іпотечному агентству, іпотечному кредитуванню. Проводяться дискусії на різноманітних рівнях з урядом, щоби дійсно запустити ті процеси. Допомогти банкам та фінансові системі вижити та працювати”, - каже директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.
Зауважимо, Нацбанк не виключає варіант зменшення процентної ставки в грудні поточного року. Перегляд ставок можливий убік зниження на тлі стійкого дефляційного тренду. Так, у жовтні, за підрахунками Держкомстату, інфляція в Україні порівняно з вереснем становила 0%.