В українських прикордонників - професійне свято
Державний кордон - 20 років на надійному замку. Українські прикордонники святкують ювілей. З часу заснування відомства, кажуть, змінилося чимало.
Служба повністю перейшла на контрактну основу, змінилися засоби та методи стеження, а сучасна техніка, яка є на озброєнні охоронців державного кордону, мало чим поступається тій, що є у наших сусідів.
Без тепловізора,наприклад, український прикордонник сьогодні як без рук. Прилад навіть у ночі в інфрачервоному світлі бачить порушників за десятки кілометрів. А на вигляд - звичайний мікроавтобус.
“Дальність дії камери до 40 кілометрів на відкритій місцевості. Порушника кордону, який намагається перетнути державний кордон, ми можемо засікти ще до того, як він наближається до контрольно-слідової смуги”, - каже оператор секції мобільного тепловізійного комплексу Віталій Цацулін.
Службу разом з прикордонником незмінно несе його вірний чотирилапий друг. Собака - ніс, вуха та очі охоронців державної межі. Найчастіше встежити за правопорушниками чи ж виявити контрабанду допомагають англійський спанієль, фокстер’єр і, звісно ж, німецька вівчарка.
“Основна порода - німецька вівчарка. То є основна порода по охороні державного кордону. Собака найбільш витривала. Собака найбільше приваблює запах наркотиків. Постійне бажання працювати для людини. Ця порода спеціально виводилася для цих цілей”, - сказав в.о. начальника кінологічного відділення ВПС Рава-Руська Юрій Желізняк.
Про особливості прикордонної служби Микола Бабушкін може розповідати безперервно. За 35 років варти на кордоні він пишається кожним днем.
“Це перш за все, честь людини, витривалість, всі найкращі якості, які є в людині - є в прикордонника”, - з впевненістю сказав ветеран прикордонної служби Микола Бабушкін.
Зауважимо, згідно з указом Президента від 1992 року, День прикордонника в Україні відзначають щорічно 28 травня.