Купувати чи продавати: що робити з валютою зараз
Джерело:
ТСНПитання: як найкраще зберігати та відкладати кошти хвилює безліч українців. Хтось вважає, що усі збереження варто робити у валюті, є і ті, хто навпаки вбачає потенціал саме у гривневих заощадженнях. Експерти дійшли до спільної думки.
Чи потрібно купувати валюту
Прийнято вважати, що валюта це набагато надійніше за гривневі заощадження. Однак, деякі експерти готові посперечатися із цим.
Читайте також Гривня, долар чи євро: у якій валюті краще зберігати гроші зараз
Наприклад, фінансовий аналітик Олег Пендзин вважає, що короткострокові інвестиції краще проводити у гривні.
Нині банки дають відсотки по депозитах на рівні 16 – 18% річних при прогнозованій річній інфляції у 15%. Тому, відкривши короткостроковий депозит на три місяці, який за бажання, можна буде продовжити, вдасться, як мінімум, зберегти заощадження від знецінювання, а то й трохи заробити
– вважає Олег.
Тобто, якщо ви плануєте вкладати гроші на невеликому часовому відрізку, спробуйте операції у гривні. Відносно довгострокових інвестицій в експертів інша думка.
Аналітик Андрій Шевчишин наполягає на покупці валюти зараз. На його думку, восени курс підніметься і досягне піку. Шевчишин каже, що офіційний курс, вірогідно, зросте з теперішніх 36,56 грнивні за долар до 40-41.
Купувати долари чи євро
Не дивлячись на те, що долар обирають для інвестицій найчастіше, деякі аналітики пропонують розглянути іншу валюту. За словами експерта Олександра Охріменко в інвестиціях варто ризикувати й обирати не долар, а євро.
Купувати долари варто, якщо ви плануєте зберігати їх тривалий час – рік і більше. А купувати, щоб через кілька місяців продати і на цьому заробити не вийде. Інвестиції у готівковий євро перспективніші, адже зарубіжні фінансові аналітики очікують у цьому році на девальвацію долара до євро. Тобто євро подорожчає і на його продажі можна буде щось заробити.
– каже Олександр.
Загалом прогнози експертів визначають значне зростання курсу у майбутньому. Тож експерти не радять зараз продавати валюту. Теперішній курс визначають як найнижчий для покупки та створення заощаджень. Краще завчасно накопичити валюту і заробити на її продажі восени.