Вибору України між ЄС та Росією чекають інвестори
Джерело:
УНІАНЯк повідомив президент Американської торгової палати в Україні Хорхе Зукоскі, щодо України міжнародне ділове співтовариство зайняло позицію вичікування в плані перспективності курсу зовнішньоекономічної політики.
Хорхе Зукоскі розповів, що зараз у питанні інвестування дуже багато залежить від принципового рішення керівництва України - Митний союз або Угода про асоціацію з Європейським Союзом.
"Ми є свідками ситуації, коли компанії змінюють свою думку про інвестиційні проекти, які планувалися, й відкладають їх, поки не буде ясності та передбачуваності щодо шляху, яким Україна піде в майбутньому", - зазначив президент АТП.
Зукоскі вважає, що "як тільки Угода про асоціацію набуде чинності, ми побачимо надходження бажаних інвестицій, а також створення нових високооплачуваних робочих місць, стимулювання економічного зростання й зростання надходжень до бюджету за рахунок платежів, податків і зборів, від компаній, для яких Україна стане експортною платформою до одного з найбільших ринків світу".
В той самий час, за словами експерта, у разі вибору на користь Митного союзу, потреба у великих інвестиціях відпаде, оскільки поточних інвестицій, які країна отримувала з моменту здобуття незалежності, буде достатньо для забезпечення обігу товарів і послуг на внутрішній ринок Росії, Білорусі та Казахстану.
"Це (вибір на користь МС) був би не дуже вдалим вибором, але як суверенна держава Україна має повне право його зробити", - підсумував Зукоскі.
Іншими причинами, що змушують інвесторів бути обережними з вкладенням капіталу в існуючі або нові проекти в Україні, він назвав глобальну фінансову кризу і нестабільність політичної ситуації в Україні, яку спричинили парламентські вибори.
До слова, Європейський банк реконструкцій та розвитку скорочує фінансування української економіки. За підсумками року держава отримає менше мільярда євро інвестицій.