Вітчизняні аграрії працюють у збиток
Так, торік середня рентабельність виробництва пшениці становила 9,6%. Тому якщо уряд продовжить мито на експорт зернових, рентабельність спочатку буде знижуватися до нуля, а згодом і перейде у "мінус" - до 11,5%/
“На сьогоднішній день різко падає рентабельність виробництва пшениці, виходячи із собівартості і тої внутрішньої ціни. І на кожній тонні аграрії втрачають величезні ресурси. За різними підрахунками, 200-250 грн. на тонні”, - каже президент Українського союзу підприємців та промисловців Анатолій Кінах.
Тому аграрії вимагають від уряду скасувати експортні мита на зернові культури. Крім того, наполягають на введенні мораторію на оподаткування експорту ріпаку, сої та соняшника. Адже це неминуче призведе до зупинки олійно-жирових підприємств через нерентабельність виробництва.
“Я вважаю, що ми повинні відновити в Кабінеті Міністрів посаду віце-прем'єр-міністра по селу. Це перше. Друге, як тільки з'явиться віце-прем'єр-міністр по селу, потрібно негайно відновити координаційну рада з аграрного комплексу”, - сказав президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.
Як відомо, Україна в минулому маркетинговому році експортувала 12 млн. т зерна. Тоді як у липні поточного року експорт зерна з України зменшився майже в 4 рази - до 380 тис. т.