Вітренко розповів, коли Україна відмовиться від імпорту газу

21 жовтня 2021, 10:00
Читать новость на русском

Джерело:

"Нафтогаз"

Юрій Вітренко заявив, що вже впродовж наступних 5 років Україна може повністю відмовитися від імпорту газу. Однак це залежатиме від трьох факторів.

Невдовзі Україна сама забезпечуватиме себе газом. Про це голова НАК "Нафтогаз" заявив під час дискусії на Українському газовому інвестиційному конгресі.

Читайте також Цієї зими в Україні вперше не буде держрегулювання цін на газ, – Вітренко

Цієї мети (відмови від імпорту газу – 24 канал) ми можемо досягти протягом 5 років. Успіх залежатиме від трьох факторів. Перший з них – нарощування видобутку газу. Ми маємо потенціал та приклади, що надихають,
– розповів Вітренко.

Від чого залежить можливість України забезпечувати себе газом

Важливим напрямком є збільшення виробництва біогазу. За словами Вітренка, це стале та безпечне для навколишнього середовища рішення. Україна має величезний потенціал для виробництва біогазу, адже є найбільшою за територією країною в Європі.

"Земля значно дешевша, ніж у Західній Європі, тож у нас є великі можливості для побудови сонячних, вітрових електростанцій та виробництва біомаси. В нас розвинутий сільськогосподарський сектор, що також важливо для виробництва біогазу", – пояснив глава "Нафтогазу".

Ще одним чинником відмови від імпорту є підвищення енергоефективності, аби досягнути енергетичної незалежності. Україна вдвічі менше енергоефективна, ніж середньостатистична країна Східної Європи. Для газової галузі це добре, бо українці споживають багато природного газу. Проте для досягнення енергетичної незалежності слід працювати над зменшенням неефективних витрат енергії. За словами Вітренка, найдешевша та найнадійніша енергія – це та, яку не витратили даремно.

Зверніть увагу! Раніше Вітренко казав, що для покриття потреб населення власним газом бракує пів мільярда – мільярд кубів газу власного видобутку. Тому "Нафтогаз" планує впродовж наступних 10 років наростити видобуток у 1,8 раза. Тобто з 13 мільярдів до 24 мільярдів кубометрів.