Власників Јаn de Nul підозрюють у підкупі українських чиновників, – ЗМІ
Власники бельгійської днопоглиблювальної компанії Јаn de Nul підозрюються у підкупі українських чиновників для отримання держзамовлення на днопоглиблення в порту "Южний".
Про це повідомляють "Комментарии".
За інформацією видання, вже найближчим часом брати Ян Пітер де Нул і Дірк де Нул можуть бути запрошені на допит в Національне антикорупційне бюро України.
"Найближчим часом повістку на допит можуть отримати власники бельгійської днопоглиблювальної компанії Јаn de Nul, два брата – Ян Пітер де Нул і Дірк де Нул. Зокрема, Ян Пітер де Нул може бути звинувачений у підкупі високопоставлених українських чиновників з метою перемоги в тендері на днопоглиблення в порту "Южному" і отримання більш високої ціни за послуги компанії", – йдеться в статті.
Зазначається, що з моменту реєстрації в 2013 році дочірня компанія "Ян де Нул Україна" не виграла в Україні жодного тендеру, а в цьому році несподівано перемогла в конкурсі на днопоглиблення в порту "Южному", запропонувавши найвищу ціну із усіх учасників.
"У липні цього року брати де Нул за символічну суму поступилися 55% акцій української "дочки" двом кіпрським офшорам, а також змінили директора компанії – новим керівником став Андрій Розов, людина, яка ніколи раніше не працював у днопоглиблювальній індустрії, екс-помічник і довірена особа Сергія Фаєрмарка (нардеп від Народного Фронту, – ред.). І вже через кілька місяців "Ян де Нул Україна" перемогла у мільярдному тендері, хоча запропонувала найвищу ціну, що на 90 млн гривень перевищує пропозицію відомої голландської днопоглиблювальної компанії "Ван Оорд"... Є підозри, що Ян Пітер де Нул і Дірк де Нул передали нардепу Сергію Фаєрмарку 55% частки у своїй дочірній компанії за допомогу в отриманні замовлення на днопоглиблення в "Южному", – пишуть "Комментарии".
Видання повідомляє, що брати де Нул вже притягувалися до відповідальності у Бельгії за підкуп чиновників і ухилення від сплати податків.
"Бельгійське антикорупційне відомство довело, що брати регулярно давали величезні хабарі високопоставленому офіцерові податкового відомства 64-річному Віллі Годгезелшапу, який в свою чергу закривав очі на махінації з податковою звітністю Jan De Nul Groupe. В сумі брати заплатили чиновнику кілька мільйонів бельгійських франків, а також побудували офіцерові віллу. Суд засудив офіцера податкової служби до 5 років в'язниці з конфіскацією, вина братів де Нул також була повністю доведена. Бізнесмени були засуджені на три роки з відстрочкою виконання вироку на п'ять років", – йдеться в статті.
"Комментарии" уточнюють, що правоохоронцями також розглядається версія, що піти на корупційну оборудку бельгійцям запропонували директор адміністрації порту "Южний" Максим Широков і нардеп Сергій Фаєрмарк.
"Українське слідство також допускає, що Максим Широков і Сергій Фаєрмарк могли змусити бельгійців поступитися 55% у власному дочірньому підприємстві "Ян де Нул Україна". Так чи інакше судового процесу родині де Нул не уникнути. За канонами міжнародного права вчинення злочину на території іншої держави не дає імунітет від кримінального переслідування. Хабарі чиновникам інших країн вважаються в Євросоюзі таким же злочином, як і підкуп місцевих держслужбовців", - підкреслює видання.
Як повідомлялося, НАБУ провело обшуки в южненській філії АМПУ і офісі "Ян де Нул Україна". У результаті слідчих дій були виявлені документи, що підтверджують зв'язок Сергія Фаєрмарка з кіпрськими компаніями, яким належить 55% акцій днопоглиблювальної фірми. Фаєрмарк назвав дії правоохоронців "погромом".