Як можна заробити на криптовалюті у 2024 році

19 вересня 2024, 19:00
Читать новость на русском
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Криптовалюти уже давно стали повноцінним класом активів у сучасному світі, навколо якого виникла масштабна індустрія. Ба більше, вона має важливу перевагу – швидкий розвиток та здатність формувати нові тренди.

Про можливості заробітку у криптосвіті для новачків та досвідчених прихильників криптовалют – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.

Читайте також Без цього ніяк: який інструмент є невіддільним елементом криптоіндустрії

Чи підходять криптовалюти для заробітку

Досі у людей можуть виникати питання: “Чи реально заробляти на криптовалютах? Або ж наскільки прибутковим є цей тип фінансових активів?” Навколо цифрових монет все ще існує чимало міфів, які заважають розібратися у темі.

Тож розберемо на прикладах та конкретних цифрах, чи можуть приносити криптовалюти прибуток. Почнемо з біткойна – найвідомішої цифрової монети у світі. Станом на 19 вересня, курс коливається на рівні 62 909 доларів за 1 BTC. Проте 10 років тому монета коштувала менш як 1000 доларів.

Схожу динаміку продемонструвала й друга за популярністю криптовалюта у світі – ефіріум, яка на сьогодні коштує понад 2430 доларів за монету. У 2016 році (за рік після запуску проєкту) курс коливався на рівні +/- 10 доларів за монету.

Тож криптовалюти – це один із найприбутковіших активів у світі. Це можна зрозуміти навіть завдяки динаміці вище згаданих монет протягом останніх 12 місяців. До прикладу, з січня Bitcoin (BTC) подорожчав на понад 49,71%, тоді як Ethereum (ETH) зріс у ціні на 6,47%.

Зверніть увагу, що ринок криптовалют відомий своєю волатильністю. Це означає, що вартість цифрових монет може різко змінюватися. Відповідно варто враховувати потенційні ризики.

З іншої сторони про розвиток та фінансову привабливість криптовалют свідчить стрімке зростання індустрії, а також низка неймовірних історій успіху. До того ж всього за 16 років від появи біткойна йдеться про повноцінну індустрію з різними секторами та послугами. Тоді як капіталізація ринку становить понад 2,2 трильйона доларів, а кількість цифрових монет давно перетнула позначку в “тисячі”.

Як отримати можливість заробити на криптовалюті: 5 найкращих способів

  • Арбітраж і трейдинг

Існує чимало стратегій для торгівлі криптовалютою. Серед найпопулярніших – арбітраж і трейдинг. Вони мають низку особливостей, а також підходять як особам, що лише починають цікавитися цифровими монетами, так і для тих, хто уже давно “в темі”.

Криптоарбітраж – це стратегія, суть якої полягає у тому, щоб купувати та продавати одні й ті самі криптовалюти на різних біржах. Прибуток – це різниця в ціні на торгових майданчиках. Проте варто враховувати різний розмір комісії між криптобіржами. Арбітраж популярний в криптоіндустрії, зокрема, через волатильність, яка притаманна всьому ринку.

До теми! Одна з головних переваг криптоарбітражу – це мінімізація ризиків. Завдяки цій стратегії людина фактично не залежить від динаміки цін на ринку.

Тоді як трейдинг – це купівля або продаж активу задля заробітку. Як правило, йдеться про отримання прибутку в середньостроковій та короткостроковій перспективах. Для прикладу, трейдер може купувати актив дешево, аби продати його дорожче.

  • Інвестиції в криптовалюту

Інвестиції на крипторинку – це один із найпростіших варіантів отримання прибутку для всіх, хто цікавиться цифровими активами. По факту, інвестувати у криптовалюти означає придбати одну або кілька монет та зберігати їх.

Вкласти гроші у цифрову монету можна на різні терміни. Ця стратегія підходить людям, які надають перевагу довгостроковому інвестуванню.

Варто відзначити, що інвестувати можна в найрізноманітніші монети. Для прикладу, йдеться про уже відомі криптовалюти, як-от Bitcoin (BTC) чи Ethereum (ETH), або звернути увагу на нові криптопроєкти, які можуть “вибухнути” у майбутньому.

  • Криптодепозити

Депозит – це один із найвідоміших фінансових інструментів як у світі, так і в Україні. Поява криптодепозитів – одна з ознак розвитку криптоіндустрії.

Загалом криптодепозит функціонує за таким принципом:

  1. Людина надає криптобіржі свої кошти у певній криптовалюті за доступним планом;

  2. Дохід за депозитом будуть нараховувати саме в тій монеті, в якій відкрили план;

  3. Після завершення дії депозиту криптобіржа повертає кошти з процентами, що і є прибутком.

Криптодепозити можуть відрізнятися за розмірами процентної ставки, термінами й мінімальною чи максимальною сумою надання позики.

Одна із провідних криптобірж Європи WhiteBIT також пропонує своїм клієнтам криптодепозити. На офіційному сайті платформи доступний великий вибір тарифних планів. При цьому, чим більший термін зберігання активів на криптодепозиті, тим на вищий рівень прибутковості можна розраховувати. Ставки за криптодепозитами на WhiteBIT коливаються від 1,5% до 18,64% річних в залежності від обраного терміну та цифрового активу.

Як відкрити криптодепозит на WhiteBIT: покрокова інструкція

  • Майнінг криптовалют

Крипторинок існує завдяки криптовалютам, які потрібно створювати. Серед найпоширеніших способів – видобування. Цей процес складається з таких операцій: фіксування транзакцій, додавання блоків у блокчейн, захист цифрового реєстру та створення нових монет. Видобування монет називають майнінгом (mining – англійською).

Створювати цифрові монети можна як самостійно, так і в групах, які називаються майнінг-пули. Майнери за видобування нових монет отримують винагороду. Як правило, це криптовалютні токени та комісії за транзакції.

На сьогодні самостійно займатися майнінгом, який потребує вкладень та потужного обладнання, досить складно, адже одна людина апріорі не може зрівнятися по можливостях з цілим майнінг-пулом. Водночас останні лише набирають обертів. Навіть потужні криптобіржі починають створювати власні майнінг-пули, аби задовольняти запит клієнтів. Для прикладу, криптобіржа WhiteBIT у серпні 2024 року оголосила про запуск майнінг-пулу – WhitePool. Цей інструмент дозволить майнерам об’єднати свої потужності й отримувати стабільний дохід за допомогою системи винагород у рамках однієї платформи.

До теми! Відразу після запуску WhitePool увійшов до топ-15 майнінг-пулів світу і продовжує розвиватися. А упродовж цього вересня усі майнери зможуть скористатися акцією та протестувати платформу без комісії та інших додаткових умов. 

  • Інвестиції в нові криптопроєкти

Криптоіндустрія точно не стоїть на місці, а стрімко розвивається. Зокрема, на постійній основі запускають нові й нові криптопроєкти. Один із відомих форматів – це первинна пропозиція токенів (ICO). Фактично це форма залучення інвестицій у нові технологічні проєкти та стартапи.

Що таке ICO (Initial coin offering)

Це форма залучення інвестицій для криптопроєкту або стартапу у вигляді емісії (випуск монет) або продажу нових криптовалют інвесторам. Цей процес також відомий, як первинна пропозиція токенів.

Приєднання до такої справи на початковому етапі – інвестиція в її зростання у майбутньому, тоді як розробники завдяки ICO створюють спільноту, яка буде їх підтримувати.

Інвестиції в ICO мають переваги та недоліки:

  • Насамперед це один із найбільш ризикових варіантів інвестицій у криптовалюти. Цілком реально втратити гроші, якщо монета не залетить на криптобіржі.

  • Проте це можливість вигідно придбати актив, який може стати популярним з розвитком проєкту, а також значно збільшити власний капітал.

Один із найважливіших етапів для інвесторів, яких цікавить ICO, – це пошук криптопроєктів та отримання доступу до них. Криптобіржа WhiteBIT уже подбала про це, створивши платформу WhiteBIT Launchpad, де можна знайти та підтримати перспективні токени до їхньої появи на ринку.

Це далеко не єдині переваги, які отримують учасники Launchpad. Варто також виділити ретельну перевірку від WhiteBIT криптопроєктів, за які можна голосувати, можливість обирати токени, які з’являться на криптобіржі тощо. Варто наголосити, що право голосу на Launchpad мають лише ті, хто зберігає не менше 10 WBT WhiteBIT Coin у Holding.