Як інвестувати гроші і не пошитися у дурні

19 квітня 2016, 09:00
Читать новость на русском

Щодня ми важко працюємо, аби забезпечити заможне життя собі та своїм рідним. І виникає справедливе питання: що робити із накопиченими грішми? Як захистити їх від інфляції та перетворити у джерело стабільного додаткового доходу? Відповідь доволі проста: заощадження потрібно інвестувати. Розгляньмо найбезпечніші способи вкладення грошей, які гарантовано примножать ваші кошти.

1. Банківський депозит

Найпопулярніший серед українців спосіб отримання пасивного доходу – покласти гроші в банк. Ставки, які пропонують банківські установи, доволі різні. Зазвичай, чим довший строк депозиту, тим вищий процент. Вкладники більше довіряють організаціям із багаторічною історією, хоча списувати з рахунків молоді банки також не варто – доволі часто, аби привабити клієнтів, вони пропонують вигідніші умови. Щоб мінімізувати ризики, можна обрати не один банк, а декілька. При цьому й самі депозити слід оформляти в різних валютах. Варто також мати на увазі, що в разі банкрутства банку Фонд гарантування вкладів у повному обсязі компенсує лише депозити, що не перевищують 200 тисяч гривень. Якщо ваш вклад більший – ризикуєте втратити частину грошей.

2. Нерухомість

Ще одним надійним способом збереження капіталу є інвестиції в нерухомість. Ризик втратити вкладені кошти в цьому випадку зведений практично до мінімуму. А дохід можна отримувати як від здавання об’єкта в оренду, так і від його вигідного перепродажу. Єдиний недолік цього способу – висока вартість нерухомого майна, тому дозволити собі таку покупку може не кожен.

3. Небанківські вклади

Коли ж ваші вільні ресурси обмежені, у пригоді можуть стати альтернативні банкам фінансові установи. Головна їхня перевага – вони дозволяють інвестувати кошти під високі проценти з мінімальними зусиллями та затратами часу. Наприклад, інвестиційна програма компанії Moneyveo, яка вже кілька років є лідером вітчизняного ринку онлайн кредитів, передбачає ставки від 28 до 37 % річних. Мінімальний же розмір вкладу – 1000 гривень, тоді як максимальний – необмежений, а строк може бути від місяця до року з можливістю пролонгації. До слова, інвестиції тут захищені надійніше, ніж у банку, адже Moneyveo використовує міжнародний досвід та страхує у великій європейській компанії всі вклади в повному обсязі. Оформити заявку можна навіть удома – достатньо доступу до Інтернету, паспорта та ідентифікаційного коду.

4. Акції

Торгівля цінними паперами є найскладнішим, однак і найбільш прибутковим способом інвестиції. Такі вкладення доволі ризиковані, адже ринок постійно змінюється, тож передбачити динаміку цін на акції не завжди вдається. Робити такі інвестиції доцільніше людям з економічною освітою та досвідом у фінансовій сфері. Ці навички допоможуть розпізнати негативні тенденції та вчасно продати ризикові папери.

5. Золото

У всі часи золото вважалося найстабільнішою інвестицією. Цей метал дуже рідко падає в ціні. До того ж більшість національних банків підкріплюють ним свою валюту. Купувати золото фахівці рекомендують у період нестабільності світової економіки.

6. Інвестиції в себе

Недарма кажуть, що гроші, витрачені на здоров’я та відпочинок, окуповуються сторицею. Адже здорова та енергійна людина може працювати з більшою наснагою та віддачею. Та ще краще інвестувати в освіту. Вдосконалення професійних навичок чи вивчення іноземної мови збільшить вашу цінність як фахівця і в майбутньому може допомогти знайти більш високооплачувану роботу.

Партнерський матеріал за підтримки Moneyveo