Бюджет в час кризи: як правильно поділити гроші
Чимало людей під час карантину втратили можливість заробляти. Адже хтось перебуває в неоплачуваній відпустці, а хтось вже не має постійних клієнтів. Дехто взагалі втратив свій бізнес. Що треба зробити, щоб зекономити гроші під час карантину – читайте в матеріалі 24 каналу.
Сьогодні час вчитися чому новому. А планування бюджету під час карантину є особливо важливим. Сім простих порад, як розраховувати гроші, аби вистачало на продукти, комунальні послуги та покупки в інтернеті, повідомляє "Всвіті".
Читайте також Карантин та хворі на COVID-19: як отримати листок непрацездатності й компенсацію
Що треба робити, аби убезпечити себе від зайвих витрат:
- Рахувати свої витрати та доходи
Для вдалого перепланування бюджету, варто створити список доходів і витрат під час карантину. В цей список краще не включати такі пункти, як: походи в ресторани, або ж покупка нового одягу. Тобто ті речі, без яких точно можна обійтись протягом наступних місяців. Після цього, ви розумітимете як далі планувати бюджет.
- Складати список продуктів
Кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування були переважно закриті, або ж працюють на доставку. Кур’єри звісно мають нагоду привезти готові страви, але ж це недешево. Постійно замовляючи готову їжу, можна витратити чимало грошей. Витрати на їжу, під час постійного перебування вдома, можуть перевищити норму.
Краще за все складати список необхідних продуктів, а перед цим скласти меню із недорогих продуктів на тиждень. А коли йдете в магазин, то дотримуватись цього списку.
- Встановити обмеження на покупки в інтернеті
В умовах карантину ми занадто часто сидимо в мережі. Натомість онлайн-магазини не втрачають нагоди і створюють красиву рекламу з численними знижками. Найкращим способом вберегтись від марнотратства стане планування онлайн-покупок. Плануйте свій час для онлайн-покупок і не відволікайтесь на них постійно.
Варто також скласти список бажаних речей. Перед тим, як почати – видаліть зайве з цього списку. Це може допомогти вберегти вас від імпульсивних рішень і покупки зайвих речей.
Ще одним дієвим споспобм є встановлення ліміту на суму придбань в інтернеті.
- Екологічно використовувати ресурси
Екологічне використання ресурсів принесе користь не лише нашій Землі, а й бюджету. Економте електроенергію та воду. Адже плату за комунальні послуги через карантин не скасовували.
- Спробувати відшукати додаткове джерело доходу
Не бійтеся змінити роботу на час, коли ваша відпустка має всі шанси затягнутися надовго.
В мережі можна знайти різні види підробітків: від викладання, редагування, перекладів до кур’єра, продавця у продуктовому магазині, оператора на телефоні тощо.
- Менше часу в інтернеті
Для того, аби скоротити кількість використання електроенергії, варто припинити споживати рекламу, яка постійно закликає вас щось купити. Треба трохи відпочити й від новин. Відключайте електроенергію під час обіду. В цей час можна готувати обід чи вечерю, прочитати книжуу, чи зробити зарядку.
Це має допомогти уникнути зайвого стресу та відпочити.
- Правильно розподілити час та гроші
В умовах карантину в кожного є можливість перевірити власні сили. Якщо раніше, щоб зекономити дорогоцінний час ми готові були витрати більше грошей, то під час карантину треба перенаправити свої зусилля в інший бік.
На карантині вільного часу стає більше, а грошей – меншає.
Тому, до прикладу, прибирання, фарбування волосся, чи манікюр – можна зробити самому. Готувати домашню їжу, замість ресторанної теж можна власними силами.
Умови, за яких Україна вийде з карантину / Інфографіка 24 каналу