Як обрати найвигідніший депозит сьогодні: розповів банкір
На перетині жовтня та листопада у багатьох потенційних вкладників може виникнути дилема: на який строк відкрити депозит. Головна причина криється в податкових змінах, які фактично відкраяли відчутний шмат від майбутнього прибутку.
Що відбувається у депозитному секторі
Банкір Дмитро Замотаєв у коментарі 24 Каналу уточнив, що через зростання податків зменшиться прибуток за вкладами. Тобто тепер з доходів доведеться відняти 23%, а не 19,5%.
Читайте також Новий "удар у спину": Узбекистан відмовився від економічного союзу з Росією
Зростання інфляції, яка за підсумками вересня склала 8% та вочевидь не згасла у жовтні, а також передчуття зими змушують громадян щонайменше брати паузу, щоб зважитися на депозит, або ж обрати інші механізми для збереження власних коштів.
Замотаєв каже, що наступного тижня будуть наявні такі основні тренди:
- розміщення коштів на ультракоротких вкладах;
- обрання довготривалих депозитів (тривалістю понад 1 рік).
Частина громадян, яка ще на початку літа планували скористатися вигідними пропозиціями та розмістити кошти на строк від 1 до 2,5 року, отримавши найбільший прибуток, може перейти в сегмент ультракоротких вкладів. Саме там прибуток в 1,5 раза менше, однак він дає змогу принаймні не втратити вартість заощаджень (адже відсотки за такими вкладами покривають інфляційні ризики).
Популярність тривалих вкладів зумовлена високим прибутком – середній показник 13% річних, а максимальний – до 15%. При цьому чистий прибуток з врахуванням інфляції та оподаткування потенційно може скласти до 2 – 3%. Тобто довготривалі вклади гарантують не лише збереження заощаджень від знецінення, а й можливість отримати пасивний профіт,
– уточнює банкір.
Зверніть увагу! Частка ультракоротких та довготривалих гривневих вкладів розділена майже порівну – по 35%. Близько 20% – це "проміжні" вклади тривалістю 9 – 12 місяців, а решта 10% припадає на валютні депозити.
Як зміняться ставки за депозитами на початку листопада
Протягом наступного тижня середні ставки не зазнають суттєвих змін:
- для ультракоротких депозитів на 3 – 6 місяців ставки становлять орієнтовно 10% річних;
- на 9 – 12 місяців – ставки сягнуть у середньому 11% річних;
- на 1 – 2,5 року – у середньому 13% річних.
Для депозитного піка буде характерне сезонне посилення конкуренції між фінустановами. При відкритті вкладу насамперед це можливість отримати додаткові бонуси (до 1% до запропонованих відсотків дохідності). Боротьба за клієнта може тривати досить тривалий час: за нашим прогнозом, аж впритул до Новоріччя,
– наголошує Замотаєв.
Отже, попри візуальний "спокій ставок", у сегменті депозитів триватиме розвиток прямо протилежних напрямків: ультракоротких і довготривалих вкладів. Відповідно до економічної ситуації пріоритет громадян може ситуативно змінюватися, а якийсь із депозитних видів стане домінантним.