Який планується дефіцит держбюджету у 2022 році: відповідь голови Мінфіну
Джерело:
Lb.uaМіністр фінансів Сергій Марченко розповів чи може дефіцит бюджету України у 2022 році відрізнятись від прогнозованого. Мінфін раніше дав згоду, що дефіцит буде становити 3,5%.
Дефіцит бюджету у 2022 році
Марченко зауважив, що коли уряд підписував меморандум с МВФ, то дав згоду на те, що в Україні у 2022 році буде дефіцит на рівні 3,5%. Міністр також наголосив, що вже підготовлена бюджетна декларація, де дефіцит фігурує на вище згаданому рівні.
Читайте також Який транш від МВФ може отримати Україна для відновлення економіки після COVID-19
Якби у нас були диверсифіковані джерела покриття дефіциту, то можна було б ставити питання про більший дефіцит,
– прокоментував Марченко.
Україна не може дозволити змінити дефіцит
Деякі країни розширюють дефіцити, деякі звужують, зауважує Марченко. Міністр наголошує й на тому, що в принципі, заходи щодо фіскального стимулювання зараз домінують у всіх – і в розвинених, і в країнах, що розвиваються.
Хтось може собі це дозволити, хтось ні. Ми, на жаль, не можемо дозволити істотний вплив фіскальної ролі держави на економіку – то, що може дозволити собі США або країни ЄС,
– підкреслив Марченко.
Оскільки, в України джерела запозичень досить обмежені, то все залежить від того, є програма з МВФ, чи ні, чи є ВБ чи ні, чи є макрофін від ЄС чи ні. На думку голови Мінфіну, не дивитися на дефіцит можуть країни, вартість запозичень яких близькі до нуля.
Що таке дефіцит бюджету
Дефіцит бюджету — це сума, на яку рівень видатків бюджету перевищує рівень надходжень. Дефіцит є однією з основних причин інфляції, що спричинений економічною нестабільністю, скороченням надходжень до бюджету, зростанням видатків з бюджету. Покриття бюджетного дефіциту може здійснюватися шляхом отримання державних позик та емісією грошей.Основні показники Держбюджету 2022 / Інфографіка 24 каналу