ЄБРР фінансуватиме омбудсмена з бізнесу в Україні

25 листопада 2014, 15:59
Читать новость на русском

Європейський банк реконструкції і розвитку вирішив виділити 1,5 мільйона євро на рік для фінансування офісу омбудсмена, який опікуватиметься питаннями бізнесу в Україні.

Про це заявив директор представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком.

Це питання необхідно законодавчо врегулювати та визначитися з кандидатурою,
- йдеться на сайті глави держави.

У скаладі делегації був і президент ЄБРР Сума Чакрабарті. Він повідомив про розширення діяльності банку в Україні, зокрема про збільшення ресурсів та механізмів співпраці. За його словами, кількість проектів для України зросла вдвічі. Чакрабарті також наголосив на зацікавленості ЄБРР впроваджувати більш довготермінові проекти в конкретних секторах української економіки із залученням схем гарантування кредитів та інструментів сприяння реформам.

Читайте також: Рада ЄБРР готова виділити 120 млн євро на ЧАЕС, — Мінекології

Президент Порошенко звернув увагу на потреби відновлення інфраструктури Донбасу та наголосив, що на початку року запаланована донорська конференція для України.

Президент ЄБРР Сума Чакрабарті висловив готовність допомогти в організації донорської конференції, наголосивши на важливості проведення реформ.

Для донорів та інвесторів важливо побачити втілення реформ, відхід від минулого та застосування кращих практик,
– наголосив президент ЄБРР.

Співрозмовники приділили значну увагу реформі банківського сектору, зокрема спільним зусиллям з ЄБРР для побудови стабільної банківської системи.

Читайте також: ЄБРР прогнозує, що принесе Україні мільярд євро інвестицій

Також співрозмовники обговорили розширення співпраці в енергетичній сфері та довготермінові фінансові механізми для модернізації української газотранспортної системи. Зокрема, керуючий директор ЄБРР з питань енергетики та природних ресурсів Ріккардо Пуліті відзначив особливий потенціал українського енергетичного сектору як у його транзитній, так і виробничій складових, зокрема електроенергетики. Він заявив, що Україна може стати великим регіональним енергетичним хабом.

Президент запропонував ЄБРР розглянути можливість фінансової підтримки та кредитування енергетичного сектору у перехідний період реформування.

Петро Порошенко також підняв питання про відновлення місця України у Раді директорів ЄБРР, яке було втрачене у 2011 році за часів правління Віктора Януковича.

Як відомо, міжнародні донори виділили у фонд підтримки реформ в Україні 11 млн євро. Кошти будуть використані на покращення інвестиційного клімату, боротьбу з корупцією та стабілізацію банківського сектора.